Shinsekai yori

Przenieśmy się około tysiąc lat w przyszłość – poziom cywilizacyjny na Ziemi cofnął się w rozwoju, ludzie zaś żyją rozproszeni po świecie w małych społecznościach. Mieszkańcy tej ery posiadają moce psychiczne zwane “Juryoku” (jap. magiczna siła), które pozwalają im zmaterializować co tylko sobie wyobrażą. Pod nieobecność zaawansowanych naukowo technologii, to właśnie na tej umiejętności polegają najbardziej. Pewnego dnia dziewczyna o imieniu Saki, razem z przyjaciółmi znajduje poza miasteczkiem małego robota-archiwum, zawierającego zapiski dotyczące dawnej cywilizacji oraz historii ludzkości. Dzięki niemu nastolatki dowiadują się, że Juryoku została odkryta w 21 wieku, powodując wybuch wojny światowej pomiędzy osobami, które mogły z niej korzystać i tymi, którzy tej umiejętności nie posiadali. Użytkownicy mocy psychicznych zwyciężyli, co dało początek rządom pełnym uciśnień i terroru. Kiedy jeden ze mnichów dowiaduję się, iż ich dzieci zdobyły tą zakazaną wiedzę, podejmuje decyzję o zapieczętowaniu ich Juryoku. W czasie eskorty dzieci do sanktuarium w lesie spotykają ogromną, chodzącą na dwóch nogach mysz znaną jako "Bakenezumi". Tak zostają zamieszani w brutalną wojnę, w której biorą udział rezydujące tam stworzenia.

 

 

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2012
Czas trwania: 
25x23 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (10)

0 0

Czy 25 odcinek będzie dostępny w języku polskim? Przerwałam oglądanie po 3 odcinku i stwierdziłam, że to gniot. Zrobiłam jednak 2 podejście i bardzo dobrze. Polecam z odcinka na odcinek robi się lepiej.

0 0

za dużo homo jak dla mnie, ale i tak to oglądam

0 0

Świetne anime :D Polecam

0 0

Świetne anime :) warte obejrzenia :) Dzięki dla tłumacza i korektora :)

0 0

Wg mnie do tego anime trzeba dorosnąć, nie jest to pierwsza lepsza banalna fabuła. Problemy świata, krwawa przeszłość, poświęcanie jednostek dla dobra ogółu, zapobiegawcze eliminacje jednostek... dla mnie cudo. Wciągnęło mnie całkowicie. Muzyka, kreska, postacie, fabuła bardzo dobre. Dzięki za tłumaczenie. Gorąco polecam

0 0

Jedno z moich ulubionych anime. Po fabule czuć, że jego pierwowzorem była dobra powieść fantasy. Anime ukazujące schematy rządzące światem, co cenie najbardziej. Obejrzałam dwa razy i na pewno jeszcze do niego powróce

0 0

polecam strasznie wciaga co bedzie dalej :D:D jak dla mnie 8/10

0 0

polecam całkiem ciekawie ukazana wizja przyszłości

0 0

Jedno z kilku anime, ktore ogladam juz drugi rok i nie moge dokonczyc, moze do niektorych serii trzeba dorosnac. Zobaczcie i oceńcie je sami.

Najlepsze anime jakie kiedykolwiek widziałem ;3 Wspaniała fabuła oraz postacie, kreska przyjemna dla oka. Zachęcam do oglądnięcia ! "The power of imagination is what changes everything."

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?