Afro Samurai

Historia opowiada o losach Afro Samuraia, od jego najmłodszych lat po dorosłość. Jeszcze jako dziecko będąc świadkiem starcia jego ojca – Rokutaro, z bezwzględnym człowiekiem imieniem Justice. Gdy tamten przegrywa, tracąc tym samym tytuł i przepaskę Numeru Jeden (której posiadacz ma otrzymać moc porównywalną do boskiej) na rzecz Justice’a, Afro poprzysiągł zemstę. Jednocześnie Justice zaprasza go do walki, gdy będzie gotów „by wyzwać boga”.

Tułając się zostaje przygarnięty przez właściciela dojo i bierze udział w treningach, w których nabywa niezbędną do walki wiedzę i doskonali talent odziedziczony po ojcu. Zdobywa przepaskę Numeru Drugiego, i tym samym prawo do wyzwania mordercy swojego ojca, po czym rusza na spotkanie. Po drodze jednak napotyka wiele trudności, m.in. ze strony wojowników wyzywających go do walki (posiadacz przepaski Numeru Drugiego jest zobowiązany do stoczenia każdego pojedynku), wspomnień z dzieciństwa, a także duchów przeszłości. Na domiar złego przepaską interesuje się klan Pustej Siódemki – bezwzględni mnisi nie przebierający w środkach i stroniący od moralności.

Afro Samurai po wielu walkach, wycieńczony dociera na szczyt góry Shumi, gdzie wyzywa Justice’a. Odkrywa tym samym, w jaki sposób ten zabił jego ojca, mimo że był obezwładniony. Walka kończy się pomyślnie dla samuraja, który wchodzi w posiadanie zarówno przepaski Numeru Jeden jak i Numeru Dwa. Według legendy, której treść zweryfikował Justice przed pojedynkiem, dopiero dzierżenie obu przepasek daje obiecaną moc.

Film kończy się sceną, podczas której Jinno, dawniej przyjaciel z dzieciństwa, teraz zacięty wróg obarczający Afro za śmierć swojej siostry, stają do walki.

Zwiastun:

Gatunek: 
Miejsce: 
Inne: 
Postaci: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2007
Czas trwania: 
5 x 27min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (1)

1 0

Anime jest w miarę okej, fabuła dosyć oklepana ale mimo wszystko można poświęcić czas żeby to obejrzeć.

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?