Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Akira

Akcja rozgrywa się w przyszłości w Tokio i opowiada o przygodach Kanedy, dowódcy gangu motocyklowego i jego przyjaciół. Jeden z nich – Tetsuo – zostaje porwany przez wojsko, które pragnie go użyć przy tajnym projekcie o nazwie Akira. Kaneda postanawia ruszyć mu na ratunek, ale Tetsuo nie jest już tym samym człowiekiem. Po doświadczeniach, które na nim przeprowadzono, zyskał on olbrzymią moc, która może zniszczyć całe miasto.

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Postaci: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
1988
Czas trwania: 
124 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

Bardzo ciekawa moim zdaniem historia ujęta w cudowną, klimatyczną animację, która od razu przykuwa swoistą dokładnością, charakterystycznym zarysem. Wcale nie taka łatwa fabuła osadzona w nie takim prostym do życia świecie. Z nastolatka do potwora, pytanie tylko, co go tak na prawdę w to zamieniło. Eksperymenty, czy on sam. Choć niezbyt wszystko dam do mnie trafiło, to z pełną świadomością mogę się zgodzić, że film jest klasykiem i warto zwrócić na niego większą uwagę.

0 0

Klasyk nad klasykami, obowiazkowa pozycja.

Futurystyczna opowieść o pierwotnym początku i końcu. O ewolucji cywilizacji, jej rozkwicie i schyłku. A dokładnie o równowadze jakiej żąda natura i nie respektowaniu tego żądania przez człowieka. O tym że na wszystko przychodzi czas i miejsce. O dwóch stronach medalu zachłanności.O tym że duża władza to odpowiedzialność i brzemię obarczone konsekwencjami. Zdecydowanie nietuzinkowa pozycja. Zdecydowanie nie pop-konsumencka. I zdecydowanie na refleksję... Zgodzę się z przedmówcą, że jest to "must see"* (nie dotyczy amatorów sztuki pop-łatwej, pop-przyjemnej, bo można przegrzać zwoje w kopule sterowania pod grzywką).

0 0

Klasyk. I "must see" dla wielbicieli poważniejszych anime.

0 0

Akira ... co tu dużo pisać. Klasyka wśród klasyków. Można się o tym rozpisywać bez końca. Dla mnie czołówka. 10/10

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?