Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Bounen no Xamdou

Pomimo trwającej od jakiegoś czasu wojny, wyspa Sentan była uważana za oazę spokoju, znajdującą się gdzieś poza zasięgiem działań militarnych. Jednak pewnego dnia, gdy trójka licealistów wsiada do szkolnego autobusu, sytuacja ta zmienia się diametralnie. Akiyuki Takehara, który w ostatniej chwili zdąża na zbiórkę przed odjazdem do szkoły, pomaga obcej białowłosej dziewczynie wejść do autobusu mimo kontroli wojska. Następnie chłopak dosiada się do swoich przyjaciół: Furuichiego i Haru, oczekując kolejnego zwyczajnego i nudnego dnia. Jednak w pewnym momencie "nowa uczennica" wyciąga coś z kieszeni i wysadza autobus w powietrze. Oszołomiony w pierwszej chwili Akiyuki zdaje sobie sprawę, że widziane przez niego tuż po eksplozji tajemnicze światło zagnieździło się w jego ramieniu. Chłopak jednak nie przejmuje się bolącą ręką, tylko spieszy do pozostałości autobusu. We wraku pojazdu znajduje ranną terrorystkę, która przedstawia się jako Nazuna, przeprasza go za wszystko i ostatkiem sił sprawia, że Akiyuki zamienia się niespodziewanie w dziwną istotę, zwaną Xam d. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawiają się wrogie statki z Północy i atakują wyspę, używając w tym celu potężnych bestii, Humanform Weapon. Prawdziwy chaos zaczyna się jednak dopiero w momencie, gdy Akiyuki, całkowicie straciwszy nad sobą kontrolę, rusza do walki z potworami, a w ślad za nim podąża Haru, która mimo ostrzeżeń Furuichiego ma niejasne przeczucie, że jej najlepszy przyjaciel wcale nie zginął w eksplozji. Nagle do akcji wkracza tajemnicza cudzoziemka i zdaje się, że jest ona jedyną osobą, która może powstrzymać oszalałego Akiyukiego.

Widownia: 
Rok wydania: 
2008
Czas trwania: 
26x24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Takie, 6/10 bym dał. Ogólnie ciekawie wykreowane to uniwersum i nawet ciekawe, co poniektóre wątki ale ogólnie to takie sielankowe to było, bym powiedział. Przyznam że podchodziłem do tego amine z kompletnie innymi oczekiwaniami przez opis i miniaturkę. Tzn: że będzie duużo bardziej skoncentrowane na akcji itp i na tym podłożu się zawiodłem... Ale czasu na to aminu nie żałuję.

Jeśli chodzi o koniec no nie mogę 9 lat był kamieniem i nagle ożył no Bóg Polecam 10/10

po płakałem się :( zajebiste

0 0

Obejrzałem to już 2 razy. Wciągające anime. Polecam

Jeśli ktoś się zastanawia nad obejrzeniem tego anime to zachęcam bo animacja jest naprawdę świetna ciekawe postaci i fabuła która rozwija się i rozjaśnia dopiero pod koniec.

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?