Dorohedoro

Anime: Dorohedoro: Hole – mroczna, chaotyczna i zaniedbana dzielnica, w której śmierć, choroba i walka jest naturalnym zjawiskiem. To miejsce stało się poligonem doświadczalnym dla użytkowników magii. Czarodzieje zajmują najwyższą pozycję w państwie, więc uważają mieszkańców Hole za nic więcej niż owady.

Zamordowani, okaleczeni i chorzy mieszkańcy zapychają codziennie korytarze szpitala. Właśnie w tym świecie istnieje pewien człowiek, a dokładnie pół człowiek, pół gad, który jest odporny na magię. Jego imię to Kaiman. Bohater cierpi na amnezję, która jest spowodowana przez najpotężniejszego czarodzieja – Ena. Kaiman spotyka w ciemnym zaułku Nikaidou, która prowadzi restaurację Hungry Bug w Hole. Od tego momentu zostają towarzyszami. Aby odzyskać normalne życie Kaimana postanawiają zabijać czarodziei, mając nadzieję, że w końcu wpadną na tego właściwego – najpotężniejszego czarodzieja Ena, który nie podda się tak łatwo.

Inny tytuł: ドロヘドロ

Zwiastun:

Gatunek: 
Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2020
Czas trwania: 
?×24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (4)

Jeśli nie wyjdzie drugi sezon to będę bardzo zawiedziony! Genialny klimat, genialnie zarysowane postacie a do tego ciekawa historia pełna takich udziwnień a paradoksalnie wszystko w tej swojej porąbaności jest logiczne i spójne! Babka która to wymyśliła musi mieć nieźle zryty czerep... I TO MNIE KUPIŁO! Postacie które przewijają się przez serie kupiły mnie od razu! Szczególnie mam tu na myśli dwóch złych, Shin i Noi na których występ zawsze wyczekiwałem. Jedyną postać do której musiałem się przekonywać przez cały (mam nadzieje pierwszy sezon) był.. główny bohater, Caiman, i jak Nikaido od początku bardzo lubiłem, tak zachowanie i osobowość Caimana mnie średnio przekonywała. Choć ten jego wątek z utratą pamięci jest ciekawy. Podoba mi się też to, że jest wiele wątków które prędzej czy później zazębiają się ze sobą, nawet jeśli początkowo wygląda jak filer. Świat mnie rozłożył, mógłbym go opisywać w nieskończoność! Ten posrany humor, chory niczym Kapitan Bomba^3. Animacja jest super, mimo, że jest widoczne 3D to idzie się przyzwyczaić. Mocno porąbany świat, który nie boi się przesadnej brutalności która co najważniejsze nie jest sztucznie podsycana, bardzo unikalny klimat! To wszystko sprawia, że daje 9/10, jak będzie więcej i przekonam się do Caimana to pomyśle nad 10/10.

0 0

Powiem tak 10/10 Oby powstał sezon 2.

1 0

rodzynek sezonu robi robotę fajnie się ogląda, nie nudzi. 9/10

1 0

Oryginalne, brutalne i bardzo zabawne :)

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?