Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Engage Kiss

„Bayron City” to miasto na Oceanie Spokojnym, nie należące do żadnego kraju. W tym mieście, które od lat wydobywa surowiec energetyczny Orgonium i cieszące się dużym zainteresowaniem na świecie, doszło do wielu szczególnych incydentów spowodowanych przez diabły zwane katastrofami D.
O istnieniu diabłów wie tylko niewielka garstka osób. Zajmują się nimi prywatne korporacje militarne zwane – PMC.

Shuu – młody człowiek mieszkający w Bayron City prowadzi jedną z nich, ale na bardzo niewielką skalę. Dodatkowo jego nawyki związane z wydawaniem pieniędzy sprawiają, że jest stale bez grosza.
Kisara – piękna uczennica liceum uczęszczająca do szkoły w Bayron City, z oddaniem wspiera jego życie zarówno publicznie, jak i prywatnie.
Natomiast Ayano – była dziewczyna Shuu oraz pracownica dużej korporacji PMC, do której kiedyś należał, również się o niego troszczy. Co nie jest zbyt interesujące dla Kisary.
Kisara ma silną obsesję na punkcie Shuu – podstawą tego jest kontrakt zawarty między nimi. Jej prawdziwą tożsamością jest diabeł.

Ceną za pokonanie diabła jest słodki i niebezpieczny pocałunek.
Miłość i kontrakt – między tym dwojgiem ludzi.

Miejsce: 
Pierwowzór: 
Rok wydania: 
2022
Czas trwania: 
13 x 24
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

1 0

Prawie połowa sezonu to można podsumować trochę tytuł. Seria jest co najwyżej 6/10. Posiada spoko sceny walk, dobrze wyjaśnione są motywy bohaterów i poza kilkoma wyjątkami wszystko w miarę trzyma się kupy. Natomiast sposób prowadzenia historii i to jakie relacje mają między sobą główni bohaterowie powoduje, że nie da się ocenić tego wyżej. Twórcy wrzucają widza w jakiś niewyjaśniony gimnazjalny trójkąt miłosny gdzie więcej jest przedmiotowego traktowania niż miłości i zaufania. Żaden z bohaterów nie rozumie jak należy wspierać bliskie osoby, powstaje przez to frustracja i brak zrozumienia. Bohaterowie ranią się na prawo i lewo, wszyscy są sytuacją wyniszczeni. Trudno mi zaaprobować taką toksyczność. Trzeba dodać, że świat przedstawiony jest w dość ciekawy sposób. Mamy jakąś formę mega city z nowoczesną technologią i poziemnym światkiem przestępczym. Do tego pewnego rodzaju tajne służby w postaci firm zwalczających zagrożenia demoniczne. Pomimo wielu irytujących elementów pozycja jest całkiem solidna. Jeśli ktoś ma nadmiar wolnego czasu z pewnością mógł trafić na większy crap. Wg mnie seria jest do obejrzenia dla koneserów średniaków. Jeśli szukacie fajerwerków idźcie dalej.

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?