Fate/Grand Order: First Order

Historia ma miejsce w 2015 roku, podczas końcowej ery panowania magii. Stworzona na potrzeby chronienia ludzkości organizacja Caldea zajmuje się obserwacją świata widzianego jedynie za pomocą magii, a także świata mierzonego za pomocą nauki – w celu chronienia ludzi przed ich wymarciem. Dzięki pracy włożonej w badania udało się przewidzieć drogę rozwoju ludzkości na kolejne 100 lat.

Jednakże nagle bez żadnego ostrzeżenia ta droga zniknęła. Na rok 2017 zapowiedziano niepotwierdzone wymarcie ludzkości. Prawdopodobna przyczyna zmierzchu ludzi została odnaleziona w 2004 roku w japońskim mieście Fukuoka. Pojawiła się w tym miejscu „niezaobserwowana dotychczas rzeczywistość”, która do tej pory nie istniała.

Organizacja Caldea wydaje Wielki Rozkaz (tytułowy Grand Order) dla „Ekspedycji Świętego Graala”, która ma zadanie wyśledzić, odkryć i spróbować zniszczyć osobliwość, która prawdopodobnie będzie stać za wyginięciem ludzkości.

Kolejność oglądania: serie należy oglądać od dołu strony do góry (to znaczy zacząć od Fate/Zero, a skończyć na Carnival Phantasm) lub też zacząć od Fate/Stay Night, Fate/Stay Night Unlimited Blade Works oraz Fate/Stay Night TV Reproduction, a następnie przejść na sam dół strony i oglądać już w takiej kolejności, w jakiej serie są ułożone (w pierwszym przypadku serie są ułożone chronologicznie, w drugim Fate/Stay Night, której wydarzenia dzieją się po Fate/Zero, ale która została nadana w telewizji wcześniej, wskakuje na sam początek). Dodatkowe informacje: anime składa się z kilku powiązanych ze sobą w różny sposób serii – powiązania te przedstawia następujący diagram: zobacz.

Gatunek: 
Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Postaci: 
Rok wydania: 
2016
Czas trwania: 
74 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (6)

0 0

Całkiem niezły film. Mroczna Arturia super wyglądała.

No, no, to było zupełnie nowe przeżycie z tego jakże fantastycznego uniwersum Fate'a. Zupełnie nowa historia, nie mogę narzekać. Jeśli ten prolog nie będzie kontynuowany w przyszłości to się zawiodę. W końcu jak coś zaczynać, to lepiej to skończyć. Nawet mogę powiedzieć, że już się wczułem w nowy klimat. Bardzo przypadła mi do gustu nowa postać, tak, chodzi mi o tę dziewczynę z tarczą. Chociaż mimo wszytko zastanawiałem się, co to będzie za wielki rozkaz, to się nie zawiodłem. Sam nie mógłbym wpaść na pomysł większego rozkazu. Po przekalkulowaniu całokształtu w mojej głowie wychodzi 8/10. Naprawdę cenie sobie cały uniwerek Fate'a i nie chcę schodzić poniżej ósemki, nawet jeśli jest lekko przymusowa ;')

6/10 ----- Nawet było ciekawe. Tylko trochę za krótkie jak na taką historię. Jakby mnie patrzeć to zakończenie pozostawia wiele do życzenia.. Fajnie było zobaczyć nowych bohaterów, a także tego pół-sługę, którego nawet polubiłem. Do tego walki niczego sobie. Ciekawe jest też to, że osoba bez oglądania pozostałych części ,, Fate '' w całości zrozumie fabułę tego filmu. Pocieszające jest to, że wyjdą kolejne odcinki specjalne. Pozostaje tylko cierpliwie na nie poczekać i zobaczyć co z tego wszystkiego wyjdzie. -----

0 0

Mi się podobało i liczę na jakąś kontynuacje :)

bez Shirō Emiya to juz nie to :(:(:(

0 1

Jak dla mnie, ta OVA to dno. Nie rozumiem, jak można było się podjąć ekranizacji gry na telefon, w której zbierasz sługi jak pokemony, po czym je levelujesz. Całkowicie zepsuli charakter Meduzy, słabe walki. Milo było co prawda zobaczyć Lansjera w nowej odsłonie, jednak to nadal nie jest coś, czego oczekiwałem po czymś z uniwersum Fate/. Kompletnie inny klimat, niewiele dynamiki. Modele postaci bardzo ładne, to na plus. Ale całość cholernie nudna. Zawiodłem się. Współczuję wszystkim, którzy włożyli pieniądze w produkcję tego :')

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?