Ghost in the Shell (1995)

Jest rok 2029. Komputery zupełnie zmieniły społeczeństwo. Są obecne praktycznie wszędzie. Zmieniła się definicja przestępstwa. Teraz najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci. Aby temu zapobiec powołano specjalny oddział Sekcja 9, składający się z cyborgów mających dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. "Ghost in the Shell" opowiada o poszukiwaniach przez parę agentów groźnego hakera ukrywającego się pod pseudonimem "Władca marionetek".

 

Czas: 
Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
1995
Czas trwania: 
1h. 23min.
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (10)

0 0

Film odzwierciedla ducha swoich czasów. Świetna opowieść w klimacie cyberpunkowym. Major jest jedną z najbardziej enigmatycznych postaci anime, a pozostałych bohaterów Batou, Togusa czy Aramaki nie sposób nie polubić. Nawet jeżeli motywy filozoficzne duszy a sztucznej inteligencji, jaźni w cyberprzestrzeni, czy w jakim stopniu jesteśmy maszynami, został w ostatnich latach ciągle wałkowany, to tylko kilka anime na palcach jednej ręki może dorównać dojrzałością tematu. Dlatego choć temat oklepany, to w tym wypadku nie męczy widza. Inne serie jak choćby skończone w zeszłym sezonie Beatless, ma koszmarnie płytką fabułę, a bohaterowie zachowują się tak irracjonalnie, więc nie jesteśmy w stanie traktować poważnie tematów, które seria chce poruszyć. Kończąc Ghost in the Shell to kultowa seria, która swoją dojrzałą fabułą, stonowanymi bohaterami i świetnie zrealizowanym cyberpunkowym klimatem w ogóle się nie zestarzała.

0 0

Klasyk nad klasykami, dla animowgo konesera obowiązkowa pozycja. Genialna, iście filozoficzna, przeznaczona dla tych, ludzi szukajacych tego "czegoś" w fabule. Soundtrack wykonany pzrzez żenski chor przyprawia mnie o dreszcze, przez co słucham go w kółko. Widziałam hoolywoodzka kinówke i szału nie ma, moze dla ludzi nie znajacych anime bedzie sie bardziej podobac. ;)

0 0

Anime które, razem z"Akirą" złamało wiarę że japońskie animacje to bajeczki dla dzieci. Zdecydowanie do obejrzenia, zwłaszcza że wchodzi wersja aktorska. Dobre anime na bazie dobrej mangi.

Już nie robią takich dobrych anime ;/

@Vampirowy

Bo lepiej robić shouneny z cyckami dla stulejarzy

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?