Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Hal

Akcja dzieje się w przyszłości. Kurumi nie może się pogodzić ze śmiercią swojego chłopaka Haru w katastrofie samolotu. Android o nazwie „Robo Hal” staje się dla niej substytutem utraconej miłości.

 

Pierwowzór: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2013
Czas trwania: 
1h
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

Syf i badziew nie polecam szkoda czasu

9/10 - jestem tutaj tylko dlatego, że po przeczytaniu mangi od Waneko czuję niedosyt. No ale cóż... autorka komiksu przyznała się, że pierwszy raz robiła adaptację czegokolwiek (niestety to widać). Wracając... niestety nie mogłam przeżyć historii po raz pierwszy, bo znałam już ją z wersji papierowej, toteż wiedziałam, jak się skończy. Tak czy inaczej muszę przyznać, że film jest na pewno bardzo poruszający i smutny. Sam wątek straty ukochanej osoby i zastąpienie jej robotem jest przygnębiający. Bardzo mi się podoba, że zwrot akcji jest wytłumaczony i ma ręce o nogi. Jakby to powiedzieć: Hal po utracie Kurumi, wyobraża sobie siebie jako robota. Cały film to praktycznie jego wyobraźnia (a przynajmniej ja to tak zinterpretowałam). Jak już mówiłam, nie byłam w stanie się wzruszyć na filmie, bo przeczytałam mangę, ale tak czy inaczej, film - czyli pierwowzór - jest o wiele lepszy (nie tylko pod względem pierwszej adaptacji autorki komiksu. Waneko też nie popisało się z tłumaczeniem - w jednym miejscu nie wyczyścili dymka i jest w nim napis po japońsku xD). Nie ukrywam jednak, że historia jest bardzo oryginalna i ciekawa. Film na pewno zasługuje na uwagę. P.S. Ten "tabloid", którym posługiwał się Hal m.in. gdy sprawdzał żyrafę, to urządzenie, które po najechaniu nim na daną rzecz, pokazuje nam jej cenę. P.S.S. A robot nie nazywa się Kyuichi tylko Q01 (wymowa "kju" - pierwsza sylaba, oraz "iczi" - tutaj jest to wymowa cyfry jedynki).

0 0

ciekawe i wzruszające ^^

0 0

Bardzo ładne anime!!! Wzruszająca historia, która z resztą potoczyła się w całkiem niespodziewany sposób. Jednak jak dla mnie to tylko wzmocniło wydźwięk przekazu, który jest tutaj zawarty, czyli jak ciężko jest nam pogodzić się ze śmiercią najbliższych. Polecam serdecznie, film jest na prawdę warty obejrzenia! (=^・ェ・^=)

1 0

Śliczne anime. Chociaż przez cały czas myślałam, że to on jest robotem, a tu takie zdziwienie = ona....

0 0

smutne oraz pokręcone ale badzi co badzi dobre 8

cudowny film 10/10

Puściłem łezkę może jednak mam dusze

0 0

kocham .. ach .. płacze

7/10 ----- Jestem zadowolony z filmu. Wspaniała i ciekawa historia. Z przyjemnością oglądałem od początku do końca. Ogromne zaskoczenie, gdy dowiadujemy się, że to jednak zginęła ta ,, Kurumi '', a nie ,, Hal ''. Na początku w ogóle nie dało się zauważyć, że jest na odwrót. Za co wielki plus. Jest przy czym uronić łzy. Zakończenie smutne, lecz w pełni zadowalające, a do tego jeszcze ze świetną końcówką filmu - 15 min. Myśle, że warto poświęcić na to godzinkę czasu wolnego, żeby to obejrzeć. Szczególnie jak ktoś lubi takie klimaty. -----

0 0

Przepiękny i też w moim guście na 120%, ale też niestety strasznie smutny i to mnie dobiło :-(.

Po prostu cudowny <3 Może i jestem niepoprawną romantyczką i film jest zwyczajnie idealnie w moim guście, ale przepiękna animacja, ciekawa, wzruszająca i zaskakująca historia oraz dobrze dobrana muzyka sprawiają, że ta produkcja to małe cudo. Klimat podobny do Harutobi no Mori e, może troszkę wolniej się rozwija, ale mi się wcale nie dłużył. Polecam fanom 'realistycznych' romansów ;)

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?