Honey and Clover

Pierwszoroczny student, Yuuta Takemoto, w ogóle jeszcze nie wie, co chce dalej robić. Mocno zapuszczoną stancję dzieli z dwoma kolegami. Spokojny i (przynajmniej na oko) najdojrzalszy z całej trójki Takumi Mayama zbliża się już do dyplomu. Z kolei Shinobu Morita studiuje już siódmy rok i doskonale pasuje do określenia „artystyczna dusza”… Opowieść o ich losach rozpoczyna się w dniu, kiedy do zaprzyjaźnionego z nimi wykładowcy, Shuujiego Hanamoto, przyjeżdża jego kuzynka, Hagumi, rozpoczynająca studia w akademii. Zaś cała historia kończy się kilka lat później, w dniu… Ale po co pisać za dużo?

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Widownia: 
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (12)

Świetny serial, choć w pełni docenią go raczej dojrzalsi widzowie. Poważna (choć znajdziemy też odrobinę zabawnych scenek) opowieść o ludziach, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w tym świecie. Mamy też wątki miłosne, ale nie takie, jakie widujemy w typowych szkolnych anime, lecz zdecydowanie bardziej dorosłe. Bardzo przemówiły do mnie końcowe odcinki, w których Takemoto wyrusza w podróż rowerem(!) dookoła Japonii "w poszukiwaniu siebie".

Anime oglądałam dawno temu, ale doskonale pamiętam jakie to cudo. Polecam gorąco, można śmiać się, płakać, wzruszać i denerwować, ale na pewno nie pozostać obojętnym. Przyznaję też rację @Kronoxus że trzeba być do pewnego stopnia dojrzałym emocjonalnie, by prawdziwie je docenić. Mała uwaga do administratorów, jeśli pierwszą część listujecie pod angielskim tytułem \"Honey and Clover\", to drugi sezon dajcie tak samo, a nie pod japońskim \"Hachimitsu to Clover II\", ludziom może się mieszać.

Bardzo smutne anime jest w nim bardzo dużo przemyśleń uczuć dużo sie dzieje pratycznie żaden z bohaterów do czegoś dąży czegoś szuka po drodze ma wiele potknięć na swojej drodze i nie wie co zrobic ale to jest najpiekniejsze w tym anime że pokazuje jakie trudne jest życie gdy nie ma sie kogoś na kim nam zależy

1 0

Fajne anime :)

1 2

Średnie anime 6/10 :(

Świetne anime! Z mnóstwem śmiechu, odrobiną wzruszeń i grupką dających się pokochać bohaterów. Gorąco polecam i mam cichą nadzieję, że pojawi się tu również drugi sezon :D

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?