Ito Junji: Collection

Anime zaadaptuje serię „Junji Ito Masterpiece Collection” oraz książkę „Fragments of Horror”

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2018
Czas trwania: 
12×24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (14)

0 0

Z ekscytacją na tą ekranizację czekałam od momentu, gdy usłyszałam, że zbiór historii Junji'ego Ito ma mieć własne anime. Oczekiwałam od tego czegoś naprawdę wielkiego. A co dostałam? Przekonajmy się teraz. Na wstępie mogę zaznaczyć, że nie znam KAŻDEJ historii, która została wzięta pod dłonie animatorów, więc nie wypowiem się tutaj w taki sposób. Jednak w odniesieniu do komiksów, które miałam przyjemność czytać uważam, że zostały w sumie nawet dobrze oddane- wątpliwości mam jeśli już, to do Souichi'ego. Manga jest tam nie tyle osobnymi opowieściami, ale jednak nieco mocniej złożoną historią, a tutaj przedstawili pewne etapy dopiero od któryś fragmentów, co mi się nie za bardzo podobało. Odpłacili mi to za to niezepsuciem kreski. Jest ona znakiem Ito, pomaga jeszcze bardziej przerazić się bestiami, które tworzy, więc ucieszyło mnie, że zostawili ją w spokoju. To, jak jednak poddano ją ruchowi... nie było tragedii, z wyjątkiem ósmego odcinka. Albo to ja, albo animacja była w nim dosyć podupadająca. Tak, czyś jak, szału w tym polu nie było. Uważam, że gdyby zadbali też o nieco bardziej gwałtowne, ruchome scenki, niżeli sztywne kadry, to wyszłoby to ciekawiej. Sądzę, że stosowanie wyblakłych palet także nie wyszło do końca na dobre, choć rozumiem zamiar. Muzyka? Ujdzie... jednak opening jest zupełnie niedopasowany do nastroju. Mnie osobiście nie podoba się taki zabieg. Intro w pewien sposób przekazuje nastrój serii, tak uważam (np. Soul Eater, czy Free!). Coś poważniejszego, wolnego i ponurego lepiej by zadziałało. Co do ,,bycia horrorem", sama sądzę, że Junji Ito ma zamiar nie tyle, co przestraszyć, a raczej obrzydzić, zszokować i pokazać te swoje powykręcane, zmyślne potwory, które tak uwielbia rysować. Dziwak ponad miarę, ale dlatego uważam, że jest prace są warte uwagi. Na sam koniec- to nie jest moim zdaniem aż tak złe, jak słyszałam od innych, a przynajmniej ja tak tego nie odebrałam. Fantastyczne to jednak również nie było. Chyba wszystko to najlepiej podsumują słowa tak proste, jak wypluwane gwoździe: może być. Jak jest Junji Ito, to zwykle jest ciekawiej, niż powinno. Ciekawostka: w odcinku z cyrkiem, gdy trójosobowa grupa zabiła się podczas przechodzenia przez linę, a klauni mieli wciągnąć ich ciała, zauważyłam, że na ekranie zamiast białych ubrań wciągali osobę ubraną w strój innego klauna, który zginął przed nimi. Błąd tak banalny, że już nawet nie śmieszny.

0 0

10 odcinek ma wstawione złe napisy, nikt tego nie zauważył, to jak Wy to oglądacie.... Wygląda na to że odcinki 10 i 11 zostały zduplikowane, w efekcie oba (10 i 11 odcinek) to odcinek 11, ale w 10 odcinku sa napisy do dziesiątego, czyli po prostu brakuje odcinka 10. Jak można to to wrzućcie poprawny odcinek

0 0

Czasem to anime było dziwne, ale miało swój urok i zachęcało do dalszego oglądania. 6/10 :)

Dobrnęłam do końca, ale jaka to była katorga xd Nie każda historia, ale niektóre były tak powalono-niezrozumiało-obrzydliwe, że zwyczajnie mnie nudziły, a nie "straszyły". Początkowe odcinki trzymały poziom, ale potem jakoś tak... no nie bardzo dla mnie. Ale co kto lubi. Dla mnie ocenia 5/10.

7/10 ----- Jest to zbiór horrorów, więc nie posiada jednej spójnej fabuły stąd też prawie każdy odcinek posiada inną historię i innych bohaterów. Trochę straszne. Szczególnie, gdy ogląda się podczas konsumowania jakiegoś posiłku. Zdecydowanie można nazwać to horrorem, ale nie przez to, że anime wprowadza strach i sprawia, że trzęsiemy ,, gaciami ‘’, tylko raczej przez ,, obrzydzenie ‘’. Do tego stopnia, że niektórym żołądek może dawać się we znaki. Niektóre obrzydliwe postacie i sceny chyba mają takie właśnie zadanie. Chyba najciekawsze były odcinki z ,, Schoicim ‘’, który o dziwo pojawiał się w kilku odcinkach ( chyba trzech albo czterech ). Ta postać chyba musi cieszyć się sporą popularnością skoro dali mu tyle czasu ekranowego. Nie mniej jednak odcinki z jego udziałem były bardzo fajne. Nie tylko te ale prawie każdy odcinek wzbudzał ciekawość i zainteresowanie. Ogólnie anime jest ,, obrzydliwe ‘’, ale w dobrym znaczeniu tego słowa i na tym właśnie ma ono polegać. -----

0 0

<33333333333

Ciekawe nawet mój klimat no no (edit: manga <3 a te animu hmm jakiś rarytasów nie wybierają ale pyknie tylko czm raz jest odc co tyg a raz co 2 jprdl)

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?