Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Jahy-sama wa Kujikenai!

Kiedyś Jahy była szanowaną prawą ręką króla demonów. Rządziła jako druga najważniejsza istota w demonicznym królestwie, a jej zwierzchnictwo wzbudzało strach wśród poddanych. Niestety po ataku magicznej dziewczyny, mistyczny klejnot zawierający ogromną moc ulega zniszczeniu. Królestwo demonów upada, a Jahy traci prawie całą swoją potęgę.

Demoniczna kobieta zostaje uwięziona w ludzkim świecie, a jej wygląd przypomina teraz małe dziecko. Aby mogła zebrać mistyczne klejnoty, które trwale przywrócą zarówno jej pierwotną formę, jak i Królestwo Demonów, Jahy będzie musiała dostosować się do nowego życia i radzić sobie z codziennymi problemami. Wspaniała demoniczna przywódczyni nie ulęknie się niczego! Ani pracy, którą musi podjąć, żeby opłacić rachunki, ani kłótni z właścicielem mieszkania o spóźnioną zapłatę za wynajem.

Pierwowzór: 
Postaci: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2021
Czas trwania: 
20 x 23min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

Lekkie i zabawne :)

0 0

No cóż, od początku wiadomo było, że nie będzie to cud świata. Pomysł nawet fajny, wykonanie, raczej proste i chyba bardziej pod rynek Japoński niż ogólny. Bowiem seria nie rzuca nas na początek, ale na trochę później, i dowiadujemy się o postaciach w biegu, aczkolwiek nie przyspiesza to fabuły bo pierwsza połowa to kilkanaście historii, trochę wprowadzających postać ale ogólnie powtarza kilka dowcipów, które po niedługim czasie dość miernie się oglądało... Ale po połowie anime, robi się lepiej, trochę, w końcu więcej stawia się na fabułę ogólną (w końcu w sumie jest) coś się zmienia, idzie do przodu, ale wciąż to jest dość mozolne. Postacie są sympatyczne, zarysowane i szybko idzie ich spamiętać, co jest w sumie dziwne po tym, jak autor stara się przypominać jaki kto jest. Główna bohaterka to z jednej strony loli w kroksach a z drugiej, dorosła laska chodząca w stroju ladacznicy. Poznajemy ją z różnych stron, jak jest mała, jak pracuje, jak sobie radzi z czynszem czy okazjonalnym wypadem w poszukiwaniu kamieni many. I jest to zrobione, nawet dobrze. Choć mimo to, że bohaterka ma kilka miejsc, to szybko staje się to mocno powtarzalne i przewidywalne. Inne postacie też są wyraźne, szefowa, jej siostra, podwładna, przeciwniczka... są o tyle fajnie napisane, że każda prezentuje coś innego, nie ma postaci, które by mogły się zastąpić. Szkoda tylko, że większość z nich swoje najlepsze karty pokazuje od razu. Przez co, do czasu aż w końcu fabuła rusza do przodu, szybko się wypalają. Od strony komediowej jest dość średnio, raz może być, raz nudnie, fabularnej jest nawet okej, może i leci wszystko wolno a początek nie ma zamiaru się zabrać za historię, (jakby pomysłu na nią nie było) ale ostateczne i o dziwo, się zamyka w wspólną całość, co mnie nawet pozytywnie zaskoczyło bo zazwyczaj tego typu komedie dają tylko pretekst do historii a tu jednak dali się jej rozwinąć, oczywiście bohaterki w krainie ludzi jeszcze zostały. Muzyka była okej, animacja była całkiem ładna. Anime jest średnie, może znudzić na początku, a druga połowa, troszkę to nadrabia w końcu dając nam fabułę jaka powinna być od początku. I w sumie, za ten ratunek drugą częścią anime dam słabe 6/10, bo niestety ale spora część tej produkcji była dość nijaka.

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?