Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Kaguyahime no Monogatari

Pewnego dnia na oczach zbieracza bambusa, z zielonej łodygi wychodzi niewielkie dziecko. Zbieracz i jego żona postanawiają wychować dziewczynkę na piękną księżniczkę. Nieziemskiej urody, dostaje liczne propozycje małżeństwa, jednak Kaguyi nie jest pisane szczęście i wyjście za mąż za dostojnego mężczyznę.

 

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Rok wydania: 
2013
Czas trwania: 
137min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

Bardzo dobrze przedstawiona stara japońska historia. W anime o współczesności ten mit jest bardzo często wykorzystywany (np. na szkolnych festiwalach itd.) więc bardzo miło było poznać oryginalną wersję. Film ma bardzo charakterystyczną kreskę, ale moim zdaniem działa to na plus, bo można się jeszcze bardziej wczuć w ten klimat baśni. Księżniczka Kaguya dostała oskara w 2015r. i w sumie nie dziwię się, bo ten film jest naprawdę zacny. :D

0 0
@

"Księżniczka Kaguya" nie dostała oscara, przegrała z "Wielką Szóstką", co było dla mnie jakimś nieporozumieniem bo był to bardzo ciekawy rok. Zarówno "Jak wytresować smoka 2" jak i "Sekrety Morza" były według mnie dużo ciekawszymi produkcjami i razem z "Księżniczka Kaguya" byli moimi faworytami. Tak czy inaczej nominacja to i tak spore wyróżnienie.

0 0

Wciągająca, spokojna i przyjemna historia.

6/10 ----- Super produkcja. Nie sądziłem, że mnie tak wciągnie. Do kreski szybko idzie się przyzwyczaić. Film jest jednym z ciekawszych jakie oglądałem. Było dużo scen smutnych i fajnie przedstawionych. Nawet zakończenie, które nie było szczęśliwe to mimo wszystko robiło wrażenie. Studio Ghibli ponownie świetnie się spisało. Nie dziwię się, że był nominowany do ,, Oskara ". W pełni fabula tego filmu na to zasługuje. -----

1 0

Z Calineczką mógł się kojarzyć początek. Jak zwykle studio Ghibli wypuściło super produkcje, która moim zdaniem jest jedną z najlepszych. Fantastyczna muzyka, kreska -dodawała niepowtarzalny klimat... jestem tak zauroczony, że aż ciężko było wstrzymać łzy na końcu. Chętnie wrócę do tego anime w przyszłości.

0 1

Coś jak Calineczka :D

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?