Kochouki: Wakaki Nobunaga

Seria jest dramatem historycznym, estetycznie i odważnie adaptującym życie Ody Nobunagi w wieku kilkunastu lat do czasów, w których żył jako watażka przeciwko swojemu bratu, Nobuyuki.

Zwiastun:

Czas: 
Miejsce: 
Postaci: 
Rok wydania: 
2019
Czas trwania: 
12 x 23min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (6)

0 0

Całkiem fajne choć czuję niedosyt... Można było zrobić lepiej w 24 odcinkach :)

0 0

Oda Nobunaga jest postacią, której życiorys bardzo często spotykam w anime, jednak do tej pory nie zainteresowałam się, kim dokładnie była ta postać. Informacją, którą zapamiętałam jest to, że jest to samuraj władca czegoś tam. Chociaż pewna nie jestem, gdyż spotkałam też kobiece wersje.

1 0

Jest to naprawdę dobre anime o Nobunadze, co prawda dość krótkie i ujmuje naprawdę lichy ułamek jego historii, ale niewątpliwie warte polecenia. Zgadzam się z moim przedmówcą @乙モ尺ロ, co do tego że postać Nobunagi zasługuje na znacznie dłuższą serię i niewątpliwie chętnie zobaczył bym całe jego dzieje w wersji animowanej (choć sam osobiście bardziej lubię Hideyoshiego, nawet biorąc pod uwagę fakt że był trochę dupkiem ;P), szczególnie biorąc pod uwagę fakt że taka seria byłaby idealnym starterem pod całą paczkę w tematyce Sengoku Jiidai.

Nie jest takie złe jak mówią, mogę powiedzieć że nawet przyjemnie się oglądało. W szczególności że było robione na tak zwany odpierdol, bez żadnej adaptacji ;P

7/10 ----- Anime bardzo fajnie się oglądało. Niestety jednak historia ,, Nobunagi '' w tym anime obejmuje jak jest napisane w opisie od wieku kilkunastu lat do czasów, w których żył jako watażka przeciwko swojemu bratu, Nobuyuki. A szkoda. Trochę nad tym właśnie boleje. Szkoda, że nie obejmowało całego jego życia. To czego dokonał za czasów swoich rządów, a ile jeszcze planował a nie zdążył myślę, że zasługiwałoby na o wiele więcej czasu, żeby to pokazać. Czuje, że wtedy całokształt wyszedł by jeszcze lepiej. Ale i bez tego jest już dobrze. Nie dziwie się, że tak wiele o nim anime wychodzi. W końcu to bardzo znana postać historyczna. Do bohaterów nic nie mam. Dla mnie jak najbardziej są w porządku. Trochę mnie boli zakończenie, ale to ze wględu na okres jaki obejmuje. Polecam anime w szczególności osobą, które pierwszy raz spotykają się z tą postacią a chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej w ,, animowany '' sposób. Ja odebrałem to anime pozytywnie i oceniam wysoko. -----

0 1

oda nobunaga jest w drifters

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?