Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Kuroshitsuji: Book of Murder

Dwa odcinki OVA będąca adaptacją piątego aktu mangi Kuroshitsuji – Phantomhive Manor Murders.

Młody mistrz Ciel Phantomhive na rozkaz królowej organizuje sowity bankiet z samym crème-de-la-crème londyńskiej elity. To, co zaczyna się jasno, promiennie i optymistycznie, szybko nabiera ciemnego i pesymistycznego obrotu – goście umierają! W tej mrożącej krew w żyłach kolekcji OVA, w której nawet diaboliczny kamerdyner może obawiać się o swoje bezpieczeństwo, to właśnie morderca zajmuje środek sceny! Sebastian i Ciel, chcąc raz jeszcze ujrzeć światło dzienne, muszą połączyć swoje siły z gośćmi, włącznie z legendarnym pisarzem Sir Arthurem Conanem Doylem, aby rozwikłać tajemnicę i schwytać mordercę, zanim będzie za późno!

 

Miejsce: 
Pierwowzór: 
Postaci: 
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Piękny sezon ova z dobrą hot sceną (◕◡◕❀)

8/10 - po incydencie z nitką i igłą spodziewałam się, że zabójcą Sebastiana jest ten drugi kamerdyner królowej, który pojawił się na początku pierwszego odcinka. Mimo wszystko jednak się myliłam i może nawet dobrze, bo było to dla mnie większym zaskoczeniem. Fajnie, że odcinki mają po godzinie - dzięki temu możemy bardziej wczuć się w akcję. Zagadka nie jest bardzo zawiła i każdy jest ją w stanie rozwiązać bez problemu, bo przecież Sebastian jest zdolny do wszystkiego - nawet do idealnego upozorowania swojej własnej śmierci. Generalnie uważam to za fajny "sezon" - może bardziej wątek niż sezon. Lubię różnego rodzaju zagadki w stylu Sherlocka Holmesa, więc też dlatego przypadła mi do gustu Księga Morderstw (mimo wszystko - pierwszy sezon pomimo, iż okraszony po całości zagadkami dalej pozostaje dla mnie przeciętny).

0 0

7/10

0 0

to jest piękne. pełno tu nawiązań do historii i literatury, a mimo że mamy tu pełno elementów fantastycznych, nie daje się odczuć tego negatywnych stron. O.o

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?