Laputa- podniebny zamek

Laputa- podniebny zamek to jedno z najbardziej niedocenionych dzieł Miyazakiego. Film, który powinien być wymieniany wśród najlepszych, sprowadzany jest do prostej przygodowej historyjki dla niedojrzałych chłopców. Na szczęście ma on swoich wiernych fanów, którzy potrafili dostrzec jego uniwersalne i głębokie przesłanie, a także docenić wszystkie zawarte w nim aluzje do sztuki, historii i religii.

 

 

Miejsce: 
Widownia: 
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (4)

0 0

To jest przepiękne i jak ktoś już wszedł sprawdzić opinię to powinien obejrzeć, bo nie pożałuje c;;;

6/10 ----- Niestety nie mogę powiedzieć, że wciągnęło mnie od samego początku, jednak w późniejszym czasie było super. Historia sama w sobie bardzo ciekawa. Studio ,, Ghibli " zrobiło naprawdę świetną robotę. Jest to moim zdaniem w pewien sposob miłą odskocznią od bieżących, wydawanych serii. Świat tu przedstawiony jest świetnie ukazany. Sam ten ,, podniebnych zamek " sprawił że gdy o nim usłyszałem podczas oglądania to przykuł moją uwagę na tyle, że aż chciałem obejrzeć ten film do końca. Chociażby tylko dlatego żeby zobaczyć go od ,, środka ". Bohaterowie głównie mimo, że wyglądają na takich młodych to można się do nich bardzo szybko przyzwyczaić. Do tego akcja w niektórych miejscach przechodzi sama siebie - szczególnie przy ,, finale ". Zakończenie wyszło im super. Nie ma za bardzo na co narzekać. Nie jest to film, który każdy musi obejrzeć, ale myślę że jak już się ktoś zabierze za jego oglądanie to nie pożałuje swojej decyzji. Kiedyś chyba leciał właśnie ten film w naszej polskiej telewizji tylko, że za nic nie mogę sobie przypomnieć na jakim kanale. Ogólnie film mnie kupił i nawet mi się podobało. -----

0 0

To piękna opowieść o przyjaźni i chęci odkrywania świata studia Ghibli. Jak większość ich produkcji jest fenomenalna i niepowtarzalne. Anime z pewnością godne polecenia, też dla starszej części widowni :)

0 0
@Violin

Zdecydowanie się zgadzam ^^

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?