Last Exile

Świat Prestaire podzielony jest na dwie krainy. Anatoure cierpi z powodu ustawicznej suszy, a woda jest tu najcenniejszym skarbem. Deusis z kolei to kraj skuty wiecznym lodem. W obu ludzie muszą walczyć o przetrwanie… Jedyną drogą pomiędzy Anatoure a Deusis jest korytarz powietrzny, zwany Grand Stream, w którym potężne wichry stanowią śmiertelne zagrożenie. Nad porządkiem świata czuwa potężna Guildia, posługująca się technologią znacznie bardziej zaawansowaną niż ta dostępna „mieszkańcom powierzchni”. Guildia użycza obu krajom urządzeń umożliwiających lot ich statków, nadzoruje także wojny – prowadzone zgodnie z zasadami kodeksu honorowego potyczki. Podjęta kilkanaście lat wcześniej próba negocjacji pokojowych nie powiodła się – statek kurierski, przewożący traktat pokojowy, roztrzaskał się w wichrach Grand Streamu…
 
W leżącym w Anatoure mieście Norkia żyje spokojnie dwójka dzieci, piętnastoletni Claus Valca i jego rówieśniczka Lavie Head. Pracują jako piloci małego stateczku kurierskiego (tzw. vanshipu) – przypominającego dwupłatowy samolot (tylko bez skrzydeł) i używanego do przewożenia niewielkich przesyłek i pilnych wiadomości. Ich marzeniem jest zmierzenie się z Grand Streamem, który odebrał życie ich ojcom – tak, właśnie tym śmiałkom, którzy próbowali przekazać Deusis wezwanie do pokoju… Tymczasem jednak Claus i Lavie starają się jakoś wiązać koniec z końcem.
 
 

Czas: 
Miejsce: 
Inne: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2003
Czas trwania: 
26×25 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (2)

1 0

Anime ma bardzo wysoki poziom historii jak i postaci. Podejmuje bardzo ważne sprawy oraz kwestię dojrzałości. Tylko jeden tytuł może się z nim na danym moment równać i jest nim Hellsing OVA. Natomiast konstrukcja muzyki i jej wykonanie sprawia że fan bierze udział w operze mydlanej, a nie koniecznie ogląda anime. Nawet jeśli skończy się oglądać akurat tą serię, muzyka pozostaje jedynym fajnym wyznacznikiem jakości tego tytułu oraz można wiele razy do niej powracać ;) Polecam wszystkim którzy mają dość oglądania lekkich serii, a chcieliby zobaczyć coś bardziej ambitnego.

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?