Mayonaka no Occult Koumuin

Miyako Arata to nowo mianowany pracownik Departamentu Relacji Regionalnych Shinjuku Ward Office. Każdy z 23 oddziałów Tokio ma jeden taki oddział, utworzony w celu łagodzenia wydarzeń związanych z zjawiskami paranormalnymi i okultystycznymi. Specjalną umiejętnością Arii jest zrozumienie historii egzorcysty z epoki Heian, Abe no Seimei.

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2019
Czas trwania: 
12 x 24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (4)

0 0

Całkiem fajne :)

Przeleciało, nie powiem , spodziewałem się czegoś "mocniejszego" a mamy w sumie dość delikatną historie o gościu który jako jedyny rozumie mowę istot nadprzyrodzonych. Seria skupia się na "negocjacjach" głównego bohatera z aniołami/demonami itd. Mógłbym to nazwać "CSI: Paranormal". Bohaterowie są napisani dobrze, od razu wiadomo jaką kto ma osobowość i czym się zajmuje. Intrygi z bogami/duchami itd. na pewno lepiej odczuwalne w Japonii. Widać, że universum jest stworzone od podstaw. Seria nie jest zła, ale nie licząc paru sytuacji jest bardzo łagodna. A po openingu spodziewałem się czegoś mocniejszego. Dam 6/10. Raczej nie spodziewam się kontynuacji.

6/10 ----- Nie było takie złe jak się spodziewałem na samym początku. Da się obejrzeć. Może na sam szczyt nie zaszło ale jest ok. Fabula ciekawa, bohaterowie w porządku tylko niestety były momenty gdzie po prostu przysypiałem. Jednak były też fajne momenty gdzie aż się chciało wicej. Np. Kiedy zdeptano tego dzieciaczka youkai, itd. ,, Uszy pisaku '' tego stwierdzenia raczej długo nie zapomne. Nocna patrol i pilnowanie porządku w ,, Shinjuku ''. Cóż każdy odcinek miał inne historie i przygody ale ostatecznie wszystko się sprowadzało do tych jak to nazwali w tym anime ,, Inni ''. Choć gdy usłyszałem słowo ,, bogowie '' to po cichu miałem na myśli jakąś małą rozrube w ich wykonaniu, no nie wiem np. zrównanie z ziemią jakiegoś miasta. nic wielkiego. Ale ostatecznie te wszystkie metody rozwiązywania ,, sporów '' - czyli po przez rozmowe - z tymi ,, youkai '' były ok. Ostatecznie w moich oczach wyszedł taki średniak, który ma za zadanie umilić po prostu nam czas od bardziej wymagających serii. Ale jedno jest pewne i muszę to zaznaczyć. Takiej porażki jak ,, Fairy Gone '' to nie pobiło nawet w połowie. -----

8/10

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?