Mononoke

Pięć perfekcyjnie skomponowanych opowieści grozy w niezwykle oryginalnej formie. Niebanalna propozycja dla każdego widza, który poszukuje w anime „czegoś więcej”.

 

Gatunek: 
Czas: 
Miejsce: 
Postaci: 
Rating: 
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (8)

2 0

W sumie nie jestem zbytnio pewna, co mam powiedzieć. Pierwszy raz spotkałam się z tego typu anime. Kreska inna, niż wszystkie, animacja kompletnie pokręcona- a przynajmniej sposób przedstawiania pewnych rzeczy (gdzie wyrazy twarzy akurat zasługują na klaśnięcie dłońmi parę razy moim zdaniem). Postacie przeróżne, najbardziej jednak nietypowa i bardzo intrygująca kreacja aptekarza- ni to złe, ni dobre tak naprawdę. Ale przez to jak ciekawe. Świat serii jest takim rozgardiaszem tych, którzy w nim żyją, a widz jest po prostu w niego wrzucony- interpretując wiele rzeczy dopiero w późniejszym toku oglądania. Czy to złe? Nie powiedziałabym. Chociaż uważam, że lepiej obejrzy się to tym, którzy mają jakieś zaplecze wiedzy, jeżeli chodzi o mitologię japońską. Muzyka- nie ma dużo słów. Jest dobra i tyle. Nie mogę odmówić jednak atmosfery- intrygi, podstępy, demony, upiory. Bać się za bardzo nie bałam, ale parę razy dreszczyk przebiegł. Za to szanuję. No i w sumie tyle. Mononoke na tle innych serii jest, jak dla mnie, dużym znakiem zapytania, na który każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Cały mój komentarz jest zapewne tylko gigantycznym bałaganem, ale przysięgam, zupełnie nie wiem, jak mam się to tego określić. Było nie zwykłe, czarujące, miało według mnie też wady (np. niekomfortowe, przeciągające się pauzy. Gdyby tylko obciąć chociaż dwie sekundy). Również i zalety (te dopracowane tła, to po prostu cudeńko). Jest to anime, do którego jestem w stanie pozytywnie podejść, z całą pewnością. Ale o dokładniejsze stanowisko nawet nie ma, co prosić. Lepiej, gdy stworzycie sobie własne.

1 0

Dawno temu obejrzałem kilka odcinków na zigzap czy jak to się nazywało i uwielbiłem to ale było mi żal że wszystkiego nie obejrzałem po różnych stronach tego anime a tutaj przypadkiem losowo wyszukując anime znalazłem bardzo polecam choć wydaje się ciut dziwne to właśnie ta dziwnota nadaje oryginalność i niesamowity klimat ;)

To anime to najlepsze co mnie spotkało. Jest prawie tak dobre jak Ayakashi, które preferuję bardziej ze względu na różnorodność historii. Mimo wszystko zarówno Mononoke jak i poprzedzające go Ayakashi otrzymały ode mnie ocenę 9.5/10 z zadatkami na 10/10. Coś jednak powstrzymuje mnie przed daniem maksymalnej oceny, lecz nie mam pojęcia co. Jakoś po zakończeniu anime czuję się nienasycony. Tego jest kurde za mało!!! :/

3 0

Jest to najlepsze i najbardziej przemyślane anime jakie kiedykolwiek widziałam. Nie mogę przestać o nim rozmyślać.

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?