Monster

Akcja rozpoczyna się w 1986 roku w Düsseldorfie, znajdującym się na terenie ówczesnego RFN. Młody, obiecujący japoński neurochirurg, doktor Kenzou Tenma, ma przed sobą świetlaną przyszłość. W życiu prywatnym również sprawy układają się idealnie: jego narzeczoną jest piękna i bogata córka dyrektora szpitala. Praca jest dla niego wszystkim, jest szczęśliwy, że może pomagać ludziom, a jednocześnie obracać się w wyższych sferach… Nawet jeżeli czasem musi akceptować wątpliwe moralnie decyzje dyrektora. Życie ludzkie nie zawsze warte jest przecież tyle samo: jeśli jednocześnie do szpitala zostaje przywieziona ważna osobistość i ubogi imigrant, oczywiste jest, kogo powinien operować młody geniusz, a kogo zwykły lekarz. Jednak pewnego dnia miarka się przebrała: uległy dotąd Tenma postanowił sprzeciwić się decyzji przełożonego i zamiast bogacza uratować ciężko postrzelonego w głowę małego chłopca, który został przywieziony do szpitala jako pierwszy. Nie spodziewał się, że jego czyn może mieć aż tak poważne konsekwencje: został zdegradowany do najniższej możliwej pozycji w szpitalu, a narzeczona cisnęła mu pierścionkiem zaręczynowym w twarz. W dodatku zarówno operowany chłopiec, który dopiero co odzyskał przytomność, jak i jego znajdująca się w głębokim szoku po śmierci zamordowanych rodziców siostra, zniknęli w tajemniczych okolicznościach ze szpitala. Jednak gdy wydawało się, że życie doktora Tenmy legło w gruzach, dyrekcja szpitala została wymordowana, a on sam odzyskał dawną pozycję. Sprawy nie wyjaśniono – być może miała ona coś wspólnego z zamordowaniem rodziców (niemal na pewno na tle politycznym) ocalonych przez Tenmę dzieci?
 
Dziewięć lat później do szpitala trafia ważny świadek innych zbrodni – morderstw popełnianych na starszych, bezdzietnych małżeństwach. Mamrocze on coś na temat swojego pracodawcy­‑potwora, jednak zanim policji udaje się wydobyć z niego informacje, zostaje zamordowany – na oczach doktora Tenmy… Kto jednak uwierzy lekarzowi w absurdalnie brzmiącą historię, łączącą ze sobą serię zbrodni, która rozpoczęła się dziewięć lat wcześniej, gdy do szpitala przywieziona została dwójka dzieci? Doktor Tenma postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo, jednak wkrótce potem zostaje oskarżony o kolejne morderstwo. Poszukiwany listem gończym, desperacko próbuje odnaleźć i oddać w ręce wymiaru sprawiedliwości „Potwora”, a jednocześnie coraz więcej dowiaduje się o jego motywach i przeszłości… Gdyż zasięg tej intrygi jest znacznie szerszy niż ktokolwiek mógłby na początku przypuszczać.
 
 

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2004
Czas trwania: 
74×24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (7)

1 0

W jaki sposób, jeden z najlepszych, jak nie najlepszy kryminał anime ma tak niską ocenę? Ocena 10/10 i polecam każdemu kto lubi kryminały. Edit: Polecam każdemu, kto nie jest dzieckiem, bo dla młodszych osób może się to wydawać nudne, przez to że akcja jest momentami dość wolna.

1 0

Wie ktoś może co to za piosenka która jest użyta na początku we wstawkach razem z anime Wolf's Rain?

veľmi kvalitné anime. kiežby tu boli všetky epizódy. właśnie,te odcinki nie mogą zostać uruchomione :-/

0 0

Planujecie dodać resztę odcinków? Chciałbym obejrzeć, ale tutaj.

1 0

Po obejrzeniu 74 odcinków stwierdzam ,że nie był to stracony czas. Bardzo rozbudowana fabuła, ciekawi bohaterowie. Trzymające w napięciu wydarzenia oraz zwroty akcji. Choć anime jest z 2004 roku prezentuje się dobrą grafiką. Polecam obejrzeć. 10/10

@Kuglarz

gdzie obejrzales reszte odcinkow?? na tej stronie sa 54

1 0

Bardzo dobra seria.

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?