Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

NHK ni Youkoso!

W samej Japonii takich jak on jest około miliona. Ciężko to sobie wyobrazić, ale milion ludzi postanowiło zerwać praktycznie wszystkie więzi ze światem i wybrało swoje pokoje na miejsce odosobnienia. Rozmawiają jedynie z osobami poznanymi online lub z podobnymi sobie przez Skype’a. Potrafią przez lata nie odzywać się do nikogo w „realu”, spędzają ten czas na graniu w gry i surfowaniu po Internecie. Co powoduje, że ludzie decydują się na coś takiego? Niechęć uczestniczenia w wyścigu szczurów, niemożność nadążenia za rówieśnikami, spełnienia oczekiwań rodziców a może strach przed społeczeństwem? Tatsuhiro Satou jest jednym z hikikomori. Przybył do Tokio by studiować, ale po jakimś czasie zaczyna się izolować od społeczeństwa, zamyka w swoim mieszkaniu i rzuca studia. W takim momencie zaczyna się manga „N.H.K. ni Yokoso!” (znana też pod angielskim tytułem „Welcome to the N.H.K”). Lecz manga nie może opowiadać tylko o tym, jak główny bohater spędza resztę swojego życia w swoim mieszkaniu, prawda? Okazuje się, że w mieszkaniu obok mieszka podobny jemu Yamazaki, z którym postanawia stworzyć najlepszą na świecie grę erotyczną. Tymczasem pewnego dnia drzwi Satou puka Misaki, tajemnicza dziewczyna która zwraca się do niego z propozycją przywrócenia go do społeczeństwa.

 

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2006
Czas trwania: 
24x24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

NHK - 日本引きこもり協会。

Najlepsze jest to w tym anime że pokazuje prawdziwe życie i jak ktoś sobie z nim radzi. Życie może być smutne, straszne , ludzie okropni ale do czasu ktoś nie wyciągnie ręki z pomocą :) Albo dopóki hajs się na żarcie nie skończy :D XD

CHYBA NAJLEPSZE ANIME JAKIE OBEJRZAŁAM 😍 11/10 Niepowtarzalny humor serii, każdy bohater był wyjątkowy, inny, ale ciekawy soundtrack WSZYSTKO BYŁO CUDOWNE! Było to chyba jedyne anime gdzie przesunęłam TYLKO JEDNĄ SCENĘ! Muszę brać się za mangę 😍

Purupuru pururin rin

Każdy z bohaterów ma jakieś trudności, z którymi musi się mierzyć. Początkowe odcinki zapowiadają komedię, ale wraz ze zgłębianiem się w serial, przeradza się on w dramat. Gdyby nie informacja pod opisem, nie domyśliłbym się że to produkcja z 2006r, bo kreska wydaje się być całkiem nowocześniejsza. Warto obejrzeć.

0 0

Ciekawe anime. Polecam ;)

8/10 ----- Bardzo dobre i ciekawe, chociaż są odcinki, które trzeba przetrawić. -----

0 0

Świetne anime 9/10 Polecam :D

Anime bardzo przyjemne, i "inne" niż inne XD ale na plus. Ten ending był by na prawdę spoko gdyby był inny tekst piosenki, i inne wykonanie. :)

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?