Nodame Cantabile

Shinichi Chiaki, student klasy fortepianu w tokijskiej akademii muzycznej, piekielnie zdolny, przystojny i podziwiany przez pół szkoły po nieudanym dniu, kończy się równie nieudanym wieczorem. Chiaki w stanie określanym mianem upojenia alkoholowego usypia pod drzwiami własnego mieszkania. A budzi się w mieszkaniu pięknej nieznajomej, kołysany dźwiękami niezwykłej urody sonaty fortepianowej… No dobrze. To nie tak wygląda. Całkowicie nie tak. Jego sąsiadka, Megumi Noda (zwana po prostu Nodame), utrzymuje mieszkanie w stanie, który doprowadziłby do zawału nie tylko komisję Sanepidu, ale nawet najbardziej odpornego nurka śmietnikowego. Z równą obojętnością jak swoje otoczenie traktuje też swój wygląd. I tylko jej muzyka jest niezwykła – owszem, pełna błędów, zgubionych nut i improwizacji, ale zdumiewająco fascynująca i pełna osobowości. Chiaki bardzo pospiesznie opuszcza nową znajomą, ale szybko okazuje się, że jego wrodzony perfekcjonizm nie pozwoli mu tak po prostu zignorować jej stylu życia…

 

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Widownia: 
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (24)

0 0

Fenomenalne anime :) Ciekawa fabula, przecudowna muzyka. Chyba odkurzę swoj keyboard :D Lecę po kolejny sezon. Dzieki za odcinki :)

0 0

No i wiecie... co do człowieka który robił napisy, Co prawda jak są to są n awet szczegółowe, razem z informacjami na temat wyrazów których nie znamy. Ale Wyraźnie czuć że nie wszystko zostało przetłumaczone. Jeśli coś sie robi to do końca. Tego nawet sie nie da ukryć-ubytku w napisach. To tyle.

0 0

Ciepłe cudo. Polecam fanom muzyki.

Pierwsza część trój-odcinkowej opowieści o... narodzinach i dorastaniu, godnej pozazdroszczenia, pasji do muzyki. Chociaż animacja należy do gatunku romans, zaskoczeniem będzie mocno rozwinięty wątek poza-miłosny. Treść romantyczna, została przez niego kompletnie rozjechana i zawalcowana jak nawierzchnia na A2. I dzięki bogu!!, bo dzięki temu powstał wspaniały kawałek o poznawaniu samego siebie, wierności własnym zasadom, pasji i miłości. Tematem animacji jest cudowna linia muzyczna- prawdziwy narrator w filmie. I choć magnetyzm historii przyciąga wykładniczo, z odcinka na odcinek coraz mocniej aby finalnie nokautować w 3 serii, wartość muzyczna przez cały okres= const. Nie jakieś tam byle const, ale... rewelacyjnie, wybitne const.

kurde jakie to piekielnie dobre anime!!! uśmiałam się do łez a muzyka była wspaniała :D wielbię Nodame :D

1 0

Anime świetne :) wielkie dzięki tłumaczowi i korektorowi . Dzięki nim mogliśmy je obejrzeć :) warte obejrzenia.

1 0

Bardzo dobre anime 8/10 Polecam :D

0 1

Ymm przyznam szczerze, że to całkiem przyjemna seria. Należy do tej grupy niezbyt wiele wymagających od widza historii, bez szału bo to z pewnością nie jest najlepsze muzyczne anime jakie istnieje, ale jeżeli macie trochę wolnego czasu to warto go poświęcić na Nodame Contabile. Musicie przygotować się na dawkę specyficznego humoru i unikatowe okrzyki Nody typu 'Gyaboo!' czy 'Mukia!'. Kreska nie zachwyca, lecz spokojnie jest do przeżycia :D Seria z pewnością nie jest wskazana do obejrzenia przez osoby 'uczulone' na muzykę poważną! Jedyne co mi bardziej przeszkadzało to nagłe przemyślenia podczas grania muzyki- raczej wolałbym skupić się na samej melodii niż słyszeć tu jakieś dialogi :/

Nie wiem czy 13 odcinek to powtórka czy też źle jest odcinek wgrany bo i napisy są inne :(

0 0
@lama9317

Dzięki za info, do jutra poprawie

0 0
@ChiChi

Czy 2 i 3 sezon również będą dodane? anime zrobiło na mnie ogromne wrażenie, powiem wprost, chcę i to bardzo by na tej stronie ono zagościło, bo pierwszy sezon prezentował się świetnie ze strony technicznej, świetna robota :)

0 0
@kabbu

Oczywiście następne sezony tez będą, za jakiś czas dodam. Powiem jeszcze że następne sezony trzymają poziom ^^

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?