Ooyukiumi no Kaina

Świat pokryty niekończącym się i wciąż rosnącym oceanem śniegu. Ludzie starają się przeżyć, skuleni wokół korzeni ogromnych drzew porastających powierzchnię lub wysoko w koronach drzew, które rozpościerają się nad atmosferą planety.
Przypadkowe spotkanie Kaina, młodzieńca z baldachimu, i Lilihy, młodej kobiety z powierzchni, rozpoczyna łańcuch wydarzeń, które zmienią losy świata.

Zwiastun:

anime odcinki online za darmo wysoka jakość

Pierwowzór: 
Rok wydania: 
2023
Czas trwania: 
11 x 23 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

motyw świata ciekawie przedstawiony (morze śniegu, okap itp) reszta rzeczy dość oklepana i przewidywalna

0 0

Nietuzinkowa seria opowiadająca o losach Kainy z Daszku (lub Okapu w zależności od przekładu), który wyrusza wraz z przypadkowo spotkaną dziewczyną Ririhą do jej domu na powierzchni Morza Śniegu. Produkcję oglądałem z nieskrywaną ciekawością, bo jest zgoła czymś innym od taśmowo produkowanych Isekaiów czy innych szkolnych magi-fantasy. Tutaj o pożywienie niełatwo, a woda stanowi rarytas, o który toczą się krwawe wojny. Głównym winowajcą podsycającym konflikty jest naród Valghian. Niestety przez to, że serial jest króciutki i ma ledwie jedenaście odcinków nie obyło się bez cięć fabularnych, a nawet jednej wtopy i to ogromnej. Nie było widzom dane się dowiedzieć co spowodowało, że świat tak wygląda i cierpi na niedostatki wody, czy choćby tego czym są korzenie drzew i zwierzęta znajdujące się pod powierzchnią Morza Śniegu i jaką pełnią rolę. Przez co świat przedstawiony jest mocno enigmatyczny. Natomiast wspomniana wtopa dotyczy faktu, że wody brakuje, toczą się o nią długie wojny, a Atland używa jej jak gdyby nigdy nic - w saunach. Znaczy, że chyba jednak nie jest z tą wodą tak źle jak mówią, chociaż patrząc po mieszkańcach mobilnej fortecy Valghian można odnieść inne wrażenie. Seria aż prosiła się o 24 odcinki i doprawdy byłoby na czym oko zawiesić, a dostała tylko jedenaście, w związku z czym za mocne spłycenie fabuły zmuszony jestem dać 6/10 a mogło być dużo wyżej. Zmarnowano potencjał.

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?

EMITOWANE

Emitowane