Piekło Dantego: Epicka animacja

Piekło Dantego: Epicka animacja lub Piekło Dantego: Epicka historia – film animowany produkcji USA, Singapuru, Japonii i Korei Południowej z 2010 roku, wyreżyserowany przez Yasuomiego Umetsu. Film powstał na bazie gry EA Games Dante’s Inferno bazującej na dziele Dantego Alighieri Boska komedia.

 

Piekło Dantego to film animowany stworzony na podstawie gry wydanej przez Electronic Arts. Piekło z klasycznej Boskiej komedii Dantego Alighieri w japońsko­‑koreańsko­‑amerykańskiej wersji animowanej, stanowiącej materiał promocyjny dla przeznaczonego na konsole mordobicia.

Koniec wieku XIII. Mieszkaniec Florencji, Dante Alighieri, po doświadczeniu nieszczęśliwej miłości pisze jeden z najbardziej znanych w historii poematów – „Boską Komedię”. Początek wieku XXI. Ponad 600 lat później utwór Dantego nadal znany jest zbiorowej świadomości, powstaje gra oparta na jego podstawie, równolegle do filmu animowanego opowiadającego o drodze do czeluści piekieł.

Dante, krzyżowiec, powraca z krucjaty do domu, do ukochanej Beatrycze. Gdy przybywa na miejsce, okazuje się, że cała jego rodzina i służba została zamordowana, a jego narzeczona wydaje z siebie ostatnie tchnienie. W ostatnich słowach pyta rycerza, czy był jej wierny podczas trzyletniej wyprawy i, słysząc zapewnienia Dantego o miłości i niewinności, kona. W tym momencie z piekielnych czeluści wyłania się Lucyfer, zarzucając mężczyźnie kłamstwo i porywając niewinną i czystą Beatrycze w najgłębsze otchłanie. Rycerz wraz z pomocą starożytnego poety Wergiliusza wyrusza za demonem poprzez dziewięć kręgów piekieł, walcząc nie tylko z zastępami różnych monstrów, sług Lucyfera, ale przede wszystkim z własnymi grzechami przeszłości…

Postaci: 
Rating: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2010
Czas trwania: 
1g 40m
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (0)

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?