Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume

Świat znany człowiekowi uległ zniszczeniu. Przeludnienie, braki zasobów naturalnych i nieudana próba kolonizacji kosmosu poskutkowały wojną z użyciem broni atomowej i biologicznej. Gatunek ludzki praktycznie wyginął, a 30 lat po zakończeniu konfliktu nieliczni ocaleni każdego dnia walczą o przetrwanie, zmagając się z brakiem wody i jedzenia, opadem promieniotwórczym przynoszonym przez ciągły deszcz i wciąż działającymi zautomatyzowanymi robotami zaprogramowanymi do zabijania. Znajdują się jednak osoby chętne do stawienia czoła postapokaliptycznemu światu. Nazywani "rupieciarzami", utrzymują się z przeczesywania ruin w poszukiwaniu rzadkich towarów, jak tytoń czy alkohol.
Główny bohater historii jest bezimiennym trzydziestoletnim "rupieciarzem". Pewnego dnia, uciekając przed robotami bojowymi, znajduje schronienie w budynku z dziwną kopułą na szczycie. Wewnątrz niej spotyka Yumemi – androida wyglądającego jak młoda dziewczyna, nieświadomego, jaki jest obecnie świat, ale mającego wiedzę o czasach przed wojną, w szczególności o astronomii. Okazuje się, że mężczyzna trafił do planetarium – obiektu będącego reliktem przeszłości, gdyż nie sposób już dojrzeć nieba za radioaktywnymi chmurami…

Gatunek: 
Pierwowzór: 
Postaci: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2016
Czas trwania: 
18min x 5
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (12)

0 0

Trochę krótkie, ale ciekawe 8/10 :D

0 0

Fajna krótka seria którą warto obejrzeć :D

0 0

Czekajcie na: Planetarian: Hoshi no Hito.

1 0

Chciałbym odpowiedzieć na wszystkie komentarze typu: "Dlaczego ta seria jest tak krótka?". Jest na podstawie gry od studia Key (Clannad, Little Busters!). Jest bardzo krótka bo można ją przejść w 2 godziny i jest na steamie: http://store.steampowered.com/app/316720/ Film ma być historią poboczną, która będzie spoza materiału gry. Jest szansa, że będzie to sequel.

Seria ma tylko 5 odcinków. Tak pisze MAL o tym Anime. W końcu dobre post-apo anime i ma tylko 5 odcinków -.- pewnie kolejna reklama novelki lub mangi.

@Mistrz Rozpierduchy

Omg, rozwalili mi system. Stwórzmy fajną serię postapokaliptyczną, zakończmy ją po pięciu odcinkach ~_~ Ale na szczęście piszą też, że za miesiąc wyjdzie film.

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?