Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Princess Tutu

Ahiru jest na pozór zwykłą roztrzepaną uczennicą szkoły baletowej w Kinkan Town. Zbyt długo śpi, spóźnia się na zajęcia, w klasie ma dwie dosyć szalone koleżanki Pique i Lilie, a na dodatek podkochuje się w Mytho – uczniu z wyższej klasy, któremu zawsze towarzyszy ponury i nieprzystępny Fakir. Wydaje się, że mamy wszystkie elementy charakterystyczne dla przeciętnej szkolnej serii shoujo – nieporadna uczennica, jej codzienne problemy i nieszczęśliwa miłość, mógłby nawet tu powstać jakiś uczuciowy wielokącik. Ale nie tędy droga… Już w pierwszym odcinku zauważamy, że coś jednak jest nie tak i że na pewno nie będzie to typowe anime z kolejną magical girl. Na pierwszy ogień idzie nauczyciel baletu – Neko­‑sensei, który jest kotem, co i rusz wywołującym popłoch wśród uczennic groźbą małżeństwa z nim za złe wyniki w nauce. Co więcej, wśród samych uczniów zauważamy mrówkojada, kozę, pancerniki oraz inne zwierzęta. A najdziwniejsze jest to, że wszyscy przyjmują ich obecność jako coś całkiem normalnego i na miejscu, więc trochę dziwi fakt, że Ahiru jest tak zszokowana ich widokiem. Kolejną zagadką jest Mytho i jego „opiekun” Fakir – dlaczego pierwszy zachowuje się jak bezwolna kukiełka, a drugi jak jego strażnik? (Od razu wyjaśnię, aby nie było żadnych nieporozumień – nie, to nie jest TEGO typu związek). W sumie pewną wskazówką mogą być dziwne sny, które nawiedzają Ahiru…

Pierwowzór: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2002
Czas trwania: 
26x24min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

bardzo piękne anime . dopiero teraz oglądam i żałuję że nie obejrzałam już dawno temu! muzyka genialna. postacie może nieco naiwne (zwł. Neko-sensei) ale ogląda się wspaniale!

Dlaczego ludzie dają tak niskie oceny? To anime jest piękne! Może, prawda, nieco przesłodzone, ale jest bardzo bogate w morały. Ja przykładowo byłam święcie przekonana, że to anime nie jest dla mnie, ale brnęłam dalej i z pewnością tego nie żałowałam! A jeżeli to przez starą kreskę, to się bujajcie po prostu :)

kiedy będzie następny odcinek? wszędzie szukałam tego anime :) nie moge sie doczekać następnych. Dzięki za dodanie :)

Matko! Wy naprawdę to tłumaczycie! Ach, jak wspaniale! Od dłuższego czasu szukałam PT po polsku, a gdy nigdzie nie było, postanowiłam zaczekać, aż ktoś się zlituje i wybawca się ukazał. Dziękuję!

0 0

Tak jakby zdjęcie trochę spoiluje xd

@abunia

Nie zbyt, wszystkie oficjalne tej serii mają takie (z parą).

0 0
@anime-odcinki.pl

O, fajnie wiedzieć ^^

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?