Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Tokyo Magnitude 8.0

13-letnia uczennica gimnazjum, Mirai, żyje zamknięta we własnym świecie, którego centrum stanowi jej telefon komórkowy. Zamyka się, ponieważ do bólu irytują ją jej zapracowani rodzice i młodszy brat, Yuuki, którego zupełnie nie potrafi zrozumieć. Takie życie trwa do momentu, w którym Mirai, na prośbę rodziców, zabiera brata do centrum handlowego w Odaibie. Zirytowana dziewczynka oprowadza brata i wychodzi. „Chciałabym, by świat przestał istnieć. Chciałabym, żeby wszyscy zniknęli” – maila o takiej treści wysyła do swojej przyjaciółki. W tym momencie niewinne myśli dziewczynki stają się realne i w Tokio wybucha wielkie trzęsienie ziemi, podczas którego pęka most prowadzący z Odaiby do ich rodzinnego domu, a centrum obraca się w ruinę. Wybucha panika, a pozbawione opieki dzieci znajdują się w pułapce. Jak tragedia wpłynie na ich dotychczasowe życie i jak poradzą sobie samotne, bezsilne wobec siły żywiołu? Anime należy zdecydowanie do gatunku dramatu. Występuje w nim dużo naprawdę wzruszających momentów, osobiście wydaje mi się nawet, że jest ich zbyt wiele. Serię ogląda się z przejęciem a na końcu zostawia w sercu sporą dziurę, co nie znaczy, że jest nieprzyjemne w odbiorze. Animacja jest średnia, a kreska raczej prosta i utrzymana w jasnej tonacji, często szarości. Muzyka w tle płynie delikatnie i spokojnie, a kiedy trzeba – buduje odpowiedni klimat. Zdecydowanie nie polecam tej serii osobom szukającym w anime humoru. Wydaje mi się, że przeznaczona jest raczej dla widzów dojrzalszych emocjonalnie. Oprócz tego, dobrym pomysłem jest mieć przygotowaną paczkę chusteczek, bo to naprawdę świetny wyciskacz łez..

 

Miejsce: 
Inne: 
Rok wydania: 
2009
Czas trwania: 
11x22 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

Pochłonęła mnie ta seria. Łezka sie w oku kręciła. Dla mnie bardzo dobra seria, pomimo takiej byle jakiej kreski. Dziekuje za odcinki

0 0

Nic nadzwyczajnego - 5/10

0 1

Przeczytałem opis więc wiedziałem czego się spodziewać. Niestety anime dla mnie nie ma ani krzty emocji. Strasznie się wynudziłem mimo niezłego zakończenia. Spodziewałem się czegoś innego. Takie 4/10.

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?