Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi-hen

Kontynuacja Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, w której akcja przenosi się bliżej czasów współczesnych. Większość wydarzeń pierwszej serii miała miejsce podczas II wojny światowej i bezpośrednio po niej, skupiając się na przeszłości Yakumo. Tym razem na pierwszym planie zobaczymy także jego ucznia, Yotarou – drobnego przestępcę wypuszczonego z więzienia za dobre sprawowanie, którego wielkim marzeniem jest zostanie profesjonalnym rakugoką. Jak potoczy się jego kariera? Czy Yakumo zdoła uwolnić się od demonów przeszłości? I jaką rolę w tej historii przyjdzie odegrać jego przybranej córce, pięknej, acz niepokornej Konatsu?

Gatunek: 
Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Postaci: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2017
Czas trwania: 
12×24 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (8)

0 0

Zdecydowanie moja ulubiona seria josei. Mam wrażenie, że długo będziemy musieli czekać na coś równie dobrego. Szkoda tylko, że takie krótkie.

Ciężko to opisać słowami. Poruszająca wędrówka przez kilka pokoleń trudniących się sztuką, jaką jest rakugo. Wiele postaci o skrajnie różniących się charakterach, (mój ulubieniec, pan Matsuda, który towarzyszył wszystkim kolejnym pokoleniom ukazanym w serialu). Zdecydowanie zgadzam się z moim przedmówcą, że wciąż jest nadzieja, że znajdą się jeszcze seriale z głębszą historią, które będą czymś więcej, niż tylko pustym zapychaczem czasu.

Bardzo dobre! Nie czytałem mangi i obawiałem się, że drugi sezon nie dotrzyma kroku swojemu poprzednikowi. Jest inaczej. To spójna historia, pięknie ukazująca ludzi poszukujących własnego miejsca w świecie, upływ czasu, zmiany kulturowe. Spokojnie można oglądać oba sezony jak jedną, 25 odcinkową serię. Lubię takie produkcje. Dają mi nadzieję, że anime przetrwa jako sztuka, mimo powodzi kiepskich serii robionych dla kasy.

0 0

Fajne anime:) wielkie dzięki dla tłumacza i korektora:)

            
      

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?