Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Kara no Kyoukai 05 „Spirala paradoksu”.

Shiki poznaje chłopca o imieniu Tomoe Enjou, uciekiniera, który twierdzi, że jest mordercą. Shiki pozwala mu na ukrycie się u siebie w mieszkaniu. Od tego dnia zaczyna się ich dziwna znajomość. Pewnego dnia Tomoe widzi swoją matkę, którą, jak jest pewny, zabił. Shiki i Tomoe zmierzają do mieszkania Enjou w Kompleksie Ogawa, gdzie oboje widzą rodziców Tomoe żywych! To tam Shiki spotyka maga o imieniu Souren Araya i dowiaduje się, że on stoi za wszystkimi wydarzeniami, w jakich ona brała udział. Shiki znajduje się teraz w pułapce spirali paradoksu. A to dopiero początek dziwnej intrygi, za którą stoi Souren Araya, potężny czarnoksiężnik i rywal Touko.

Kolejność oglądania: serie należy oglądać od dołu strony do góry (to znaczy zacząć od Fate/Zero, a skończyć na Carnival Phantasm) lub też zacząć od Fate/Stay Night, Fate/Stay Night Unlimited Blade Works oraz Fate/Stay Night TV Reproduction, a następnie przejść na sam dół strony i oglądać już w takiej kolejności, w jakiej serie są ułożone (w pierwszym przypadku serie są ułożone chronologicznie, w drugim Fate/Stay Night, której wydarzenia dzieją się po Fate/Zero, ale która została nadana w telewizji wcześniej, wskakuje na sam początek). Dodatkowe informacje: anime składa się z kilku powiązanych ze sobą w różny sposób serii – powiązania te przedstawia następujący diagram: zobacz.

Miejsce: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Rok wydania: 
2007
Czas trwania: 
7 (50 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

:)

8/10 ----- Kolejna część obejrzana i jest super. Jak na razie to najlepsza część jaką obejrzałem. Tak zdecydowanie ze wszystkich poprzednich ta jest najlepsza. Tyle się działo w tej części . Z pewnością jestem zadowolony. Do tego czas trwania jest wydłużony dwukrotnie, dzięki czemu wątek mógł zostać bardziej rozwinięty i lepiej pokazany. Muszę przyznać, że trochę żal zrobiło mi się ,, Tomoe " , natomiast postać ,, Touko " bardzo zyskała w moich oczach po tej części. Aż mnie to zachęciło do obejrzenia kolejnej. -----

W końcu odcinek trwający dwie godziny! Trochę bardziej skomplikowany od reszty, musiałem chyba łącznie zatrzymywać przez pół godziny żeby zrozumieć o co chodzi, i sprawdzać niektóre słowa na sjp bądź wikipedii. A ten tytuł kompletnie mnie spławił z tropu, Spirala Paradoksu, ja to odbieram jako "nieskończona przestrzeń rzeczy niemożliwych".

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?