Tate no Yuusha no Nariagari

Tate no Yuusha no Nariagari
4.9 (98.67%) 15

Iwatani Naofumi zostaje przyzwany do innego świata aby stać się jednym z Bohaterów Tarczy. Zaczynając z słabym poziomem i nikłą siłą, Naofumi zostaje zdradzony już trzeciego dnia swojej przygody. Utracił wiarę, pieniądze i zaufanie, pozostała mu jedynie tarcza/osłona. Bohaterowie przysięgają zemstę na tych, którzy go zdradzili, Naofumi podąży ścieżką… Fabuła ukazuje problem odrzucenia przez społeczeństwo, ilustruje znaczenie zdrady, izolacji i nienawiści, a także ciepła, siły i miłości.

 

Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2019
Czas trwania: 
?×24 min
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (23)

odc 10 czekałem na moment aż wypomni nierozwagę tym dwóm :P

1 0

Jest Romans więc nie może być złe ...

0 0

Po 10 odc tak sobie myśle, że wiem już czemu to anime ma 25 odc a nie 12. Wstęp praktycznie przewinięty w trymiga zaś odc 5-10 to luźne powtarzalne epki o podróżowaniu i zarabianiu kasy na questach. Niby logiczne skoro to przygodówka w świecie rpg ale jednak mogliby w międzyczasie wrzucić jakiś jeden czy dwa zwroty akcji dla urozmaicenia. Poza tym nie ma żadnej wzmianki o tym kiedy/gdzie/jak Naofumi zdobył tyle leveli i skilli ani co dają. Jak narazie to takie naciągane 7/10 właśnie z powodu kiepsko prowadzonej fabuły.

0 0

Mam pytanko ile odcinków będzie liczyła ta seria bo nie mogę się doczekać by się za nią zabrać?

1 0

ja mam inną rozkminę, skoro wszyscy z Bohaterów (oprócz Tarczownika) mają jakieś doświadczenie z MMORPG, to niech mi ktoś wyjaśni jaki jest sens z naśmiewania się z Tanka, że robi mało dmg. Motywem przewodnim tego anime oprócz lasek z uszkami, skrzydełkami, itd, jest to, że wszyscy robią mu pod górę. Przecież to podstawowa zasada mmorpg w którym są jakieś rozróżnione klasy. Najważniejsi są healer oraz tank, dps'y się zawsze na spokojnie dobierze, bo ich jest od groma. A w tym anime, wszyscy mają bekę, że gość jest w stanie zablokować praktycznie wszystko (albo kiedy zdobędzie lvl, a do tego bloknąć atak z dystansu, ma obszarową tarczę). No kurde, litości, zero logiki, pewnie i tak w końcu będzie jakiś super duper bossik, i te inne cepy nie będą miały szans wyprowadzić atak bez Tanka, a ten powie "takiego wała"

0 0
@SurfeR

Wyjaśnienie jest proste: Moją więdzę opieram na nowelce. Każdy z tych bohaterów miał inne doświadczenia z MMORPG. O ile pamiętam to Ren (Miecznik) grywał w multi typu hack&slash. Itsuki (Łucznik) grywał w bardziej RPG'owe a Motoyasu był członkiem gildi. Naofumi przez pewien czas był mistrzem gildi. Sam grywał w celu zdobywania przedmiotów w celu odsprzedaży na alledrogo, zdobytych przez jego postać. W późnych odcinkach można zobaczyć podobieństwa ich nastawienia do świata oraz komunikacji z drużynami z doświadczeniami z gier. Przy okazji później się okaże, że legendarne artefakty tak naprawdę pośredniczą w interpretacji świata i jej mechanik. W praktyce oznacza to, że oręź robi za autotłumacza, pozwalając im na rozmowę z mieszkańcami tego świata, ale nie tłumaczy książek. Dodatkowo każdy z bohaterów może interpretować swoje umiejętności bazując na grach w które grywał. Przykładowo Naofumi tylko raz pochłania przedmiot aby wydobyć tarczę i aby zwiększyć jej możliwości musi zebrać tarcze z danej rodziny tarcz. Itsuki natomiast pochłania kilka razy jedną substancję, gdyż jeżeli zbierze odpowiednią ilość np. 20 sztuk to zwiększą jego parametry. Ren z kolei ma pasek SPECIAL. I kiedy któryś z bohaterów uwierzy, że taka metoda rozwoju istnieje i jest wykonalna, to ją zyskuje.

@SurfeR

w sumie nie dziwiłbym się jakby odmówił :P

po odcinku 8 mam taki zamysł, czy król *i jego córka) specjalnie zrobił by tarczownik odkrył moc klątw zsyłając na niego co się da najgorszego, już od początku go lekceważył i ignorował.

0 0
@Predator / Adam

Nie. Zapewniam cię że nie mieli pojęcia. Oboje mają inne powody by demonizować Naofumiego. Król Jest dość ciekawą postacią która z uzasadnionych powodów nienawidzi pewnego narodu oraz jego rasy. Naofumi ma tego pecha, że jest uznawany za ubóstwianego obrońcę znienawidzonego przeciwnika Króla. A Malty Na razie uznajmy, że jest głupia egocentryczna i złośliwa. (Przy okazji ciekawostka: Autor pisząc MC dał mu specyficzną cechę, że nie pamięta imion ludzi. Przez to np. Kowala nazywa ,,Stauszkiem", a ,,Firo" to skrót od filorial, żeby się tym nie przejmował. Król i Malty mają jako oficjalne imiona w nowelkach i mandze ,,Trash" oraz ,,Bitch" czyli Śmieć i Dziwka)

0 0
@Predator / Adam

watpie zeby tak bylo, po prostu musza na kogos winne zrzucic przykladowo

6 odcinek, ooo ktoś tu zazdrosny o tarczownika :P

0 0

Fajnie by było gdyby tarczownik mugł jako jedyny za pomocą tarczy więzi zabierać broń innym bochaterom a oni w tym czasie siedzieli by w tarczy i widzieć ci się dzieje na zewnątrz i patrzeć na wspomnienia tarczownika a on sam upodabniał by się do bochatera którego zabrał np . zmiana koloru włosów lub oczu

0 0
@Kacper

Jeżeli naprawdę tak myślisz to jesteś idealnym ,,bohaterem" aby zniszczyć ten świat. W web novelce Tate no Yuusha no Nariagari przerobiono ten motyw. Jasno i bezdyskusyjnie przekazało, że gdyby do tego doszło, to wszyscy by przegrali i mielibyśmy BAD ENDING. Aby wszystko szczęśliwie się skończyło to muszą WSZYSCY BOHATEROWIE żyć i władać swoim orężem. Inaczej szanse powodzenia wynoszą zero. Przypuśćmy, że odebrałby im broń co jest możliwe i co dalej? Może używać na raz tylko jednej broni, a będzie trzeba bronić całego ŚWIATA (Nie królestwa) w kilku miejscach na raz!!! Poza tym jeżeli nie znasz tej serii to z czasem reszta bohaterów będzie dobrymi kompanami. Przy okazji, idiota który to zrobił został (dosłownie) w bardzo bolesny sposób zdezintegrowany. Po tym jak zniszczono go mentalnie gdy został publicznie znienawidzony, a wszyscy których kochał lub był bliską rodziną zostali publicznie straceni (gilotyna, krzyżowanie, takie sprawy ;)) na jego oczach. (Na bank to ocenzurują. Trochę szkoda, że autor zmienił bieg zdażeń z web novelki i materiał jest bazowany na light novelce).

0 0

4 odcinek pojawaiła sie nadzieja i spodziewam sie coraz bardziej wątku romantycznego :D

0 0

tak jak sie spodziewałem w 1 odcinku ze trafi nisko zdrada , ale od 2 odcinka robi się nadzieja :) więc moze to być fajna opowieść o tarczowniku i jego pomocniku :)

0 0

Kurde mam duże oczekiwania co do tego

0 0

Moze tarcza ma transformacje w bron ?

0 0
@Anonim

Nie. Może absolutnie wszystko, ale poza jednym wyjątkiem nie posiada dmg. Miał nawet tarcze frisbee, które chciał używać jak Kapitan Ameryka, ale nic nie mógł z niej ubić.

3 0

Dla mnie bomba :) Mimo, że schemat oklepany jak dupa prostytutki to i tak lubię ten klimat :D

1 0

Mam nadzieje że przynajmniej w 70% będzie tak dobre jak manga. Bo tytuł jest warty uwagi.

0 0

Oby mnie ta seria nie zawiodła. W zeszłym sezonie, na co postawiłem to się przejechałem.

0 0

kiedy pierwszy odcinek ?

0 0

No no zapowiada sie bardzo ciekawie

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?

Witaj na naszej stronie

Niestety AdBlock może mieć zły wpływ na wyświetlanie zawartości tej witryny. Proszę, dezaktywuj go.

Wyjdź