Vanitas no Carte

Mechaniczny Grymuar, który rozsiewa wśród wampirów klątwę… Czy otworzysz jego karty? Tryby opowieści, prowadzone Księgą Vanitasa, powoli zaczynają się obracać.
Dziewiętnastowieczny Paryż. Vanitas jest człowiekiem leczącym wampiry. Używa magicznej księgi, by pozbywać się klątwy, która zmienia je w krwiożercze monstra.
Chodzą pogłoski, że księga jest przeklęta i dzięki niej, w noce, gdy błękitny księżyc jest w pełni, powstają wampiry.

Gatunek: 
Miejsce: 
Inne: 
Pierwowzór: 
Postaci: 
Widownia: 
Rok wydania: 
2021
Czas trwania: 
12 x 23 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

Komentarze (10)

0 0

Czy tylko mi Vanitas przypomina Yato z Noragami? Już to lubię! Oj czego ja bym nie dał za kolejną serię Noragami ehff 😫

0 0

Całkiem fajne :)

0 0

Bardzo ciekawa produkcja na tyle, że czekanie na kolejny sezon będzie dość męczoce. Bardzo dużo jeszcze przed nami. Mam nadzieję na szybkie pojawienie się kolejnych odcinków :)

1 0

Zbieram mangi od samego początku jak pojawiły się w polsce (2016). Marzyłam na wyjście anime, bo tak urzekła mnie manga którą serdecznie polecam. Gdy dowiedziałam się, o pojawieniu pierwszego sezonu.. czekałam z niecierpliwością jak dziecko pod choinką. Pokochałam mangowego Vanitasa, Noe i kota Murr'a. A widząc ich przygody w barwnych kolorach słysząc opening.. to wszystko łapie mnie za serce bo mam tak wielki sentyment do tego tytułu. W tym wypadku nie potrafię być subiektywna czy asertywna. Vanitas no carte/Księga Vanitasa, był moją pierwszą mangą jaką kupiłam dla tego kocham każdy szczegół i cieszę się, że ludzie mogą poznać tą historię, którą kocham. Czekam na drugi sezon obowiązkowo✌

0 0

Anime git gut 10/10 Vanitas GIGACHAD

0 0

Nie miałem tego oglądać, ale po pierwszym odcinku byłem pozytywnie nastawiony i... nie żałuje. Anime okazało się być dobre, postacie są bardzo wyraźne i świetnie zarysowane, historia jest w dobry sposób prowadzona, fajny klimat, i świetnie poprowadzone sceny komediowe które nie mieszają się z tymi bardziej poważnymi. Na szczególną pochwałę zasłużyli bohaterowie, i pisze tu w zasadzie o głównych bohaterach, są naprawdę fajnie przemyślani. Na pochwałę zasłużył Vanitas, będący świetnym bohaterem, sprytny, charyzmatyczny, inteligentny, nie raz dupkowaty facet, którego nie sposób nie polubić, ani na chwile nie męczy swoją postawą a zaskakuje i chce się śledzić jego los. Noé, początkowo wydawał się być głównym bohaterem, jednak przyjął raczej role Watsona dla Vanitasa. Paradoksalnie to główni antagoniści wypadają słabo, są zdecydowanie zbyt prości jak na charyzmatycznych protagonistów. Świetnie zarysowano postacie poboczne, szybko można się na nich poznać, nie potrzeba tanich monologów które tłumaczą na siłę kto jaki jest, czy to postać Jeanne czy Dominique a nawet Rolanda. Postacie to największy plus tego anime. Fabuła, okazuje się być nawet wciągająca, wątki się dobrze przeplatają, nie ma momentów aby się zastanawiać, po co i na co, jednak jest pewien problem, a mianowicie motywacje dla których postacie się tak zachowują, jest to tak dość grubymi nićmi szyta, w jednych przypadkach totalnie nie wiadomo o co chodzi, a w drugich jest to ukryte w fabule i też za bardzo nie wiadomo, choć można się domyślać. Główny bohater mówi na początku, że chce uratować wampiry i to jakoś trzymało fabułę ale z czasem jak się bardziej przerzuca, że jest to bardziej skomplikowane, zaczyna tego brakować i przez to można mieć problem. Muzyka była wspaniała, opening i ending. Kreska była świetna, czy to postaci, czy świata, najbardziej mnie rozwalało jak anime potrafiło komediowo zarysować scenki. Anime jest dobre, ale brakuje w nim lepiej zarysowanych motywacji dla postaci i konkretniejszego celu, bo póki co jest bardzo rozmyty. Ale dobrze, że zapowiedziano już sezon 2. Dam tak na wiarę, 8/10. Oby sezon 2 mnie nie zawiódł.

0 0

Nie pierwsze anime o wampirach, pomimo że obejrzałem całe to jakieś wybitne to nie było ale na tyle złe żeby porzucić też nie. Jak dla mnie 6-7/10 były ciekawe momenty ale chyba spodziewałem się czegoś innego, przyzwyczaiłem się do bardziej mroczniejszego klimatu jeśli chodzi o wampiry.

0 0

10/10 Polecam cieplutko <3

0 0

Jak na razie to 10//10 po prostu nie ma nudy, cały czas coś się dzieje jest tam akcja oraz uczucia, bardzo fajne

3 1

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?