Rekrutacja: KOREKTOR lub TŁUMACZ! Chcesz być z nami Chcesz tworzyć fajne napisy do anime? Pisz do nas!

Kara no Kyoukai 01 „Widok z góry”.

Shiki Ryogi wybudza się po dwuletniej śpiączce, w którą zapadła w wyniku wypadku drogowego. Nastolatka czuje w sobie wielką zmianę w chwili gdy otwiera oczy. Otóż przed wypadkiem Shiki posiadała dwie osobowości, żeńską i męską. Teraz jedna z jej osobowości zniknęła. Jednak inne niezwykłe umiejętności pozostały. Szukając odpowiedzi na pytanie kim dokładnie się stała i która osobowość jest tą prawdziwą, dziewczyna tropi i walczy z potworami zamieszkującymi granice licznych światów. Lśniący miecz i mistyczny dar percepcji śmierci są jej bardzo pomocne w tej misji.

Kolejność oglądania: serie należy oglądać od dołu strony do góry (to znaczy zacząć od Fate/Zero, a skończyć na Carnival Phantasm) lub też zacząć od Fate/Stay Night, Fate/Stay Night Unlimited Blade Works oraz Fate/Stay Night TV Reproduction, a następnie przejść na sam dół strony i oglądać już w takiej kolejności, w jakiej serie są ułożone (w pierwszym przypadku serie są ułożone chronologicznie, w drugim Fate/Stay Night, której wydarzenia dzieją się po Fate/Zero, ale która została nadana w telewizji wcześniej, wskakuje na sam początek). Dodatkowe informacje: anime składa się z kilku powiązanych ze sobą w różny sposób serii – powiązania te przedstawia następujący diagram: zobacz.

Miejsce: 
Pierwowzór: 
Rating: 
Rok wydania: 
2007
Czas trwania: 
7 (50 min
Komentowanie dostępne wyłącznie dla zalogowanych osób.

0 0

Interesujące... :)

6/10 ----- Pierwsza część spośród tych siedmiu filmów wyszła całkiem nieźle. Na pewno zaciekawiło mnie to na tyle, że z całą pewnoscią i przyjemnością zobaczę pozostałe części. Film jest troche ciężki do zrozumienia za pierwszym razem, więc trzeba wysilć swoje szare komórki. Inaczej sie nie da. Do tego jest kilka zagadek i ten mroczny klimat, ktory się tam tworzy. Grafika tego filmu jak na rok produkcji jest bardzo dobra. Aż musiałem się upewnić co do roku powstania tego filmu. Sama główna bohaterka jest tajemniczą postacią i nie powiem zaciekawiła mnie troche. Na pewno będę obserwował jej dalsze losy w kolejnych częściach. Szkoda tylko, że nie wyjaśniono nam nic o naszych bohaterach - Co? Jak? Dlaczego? - Jestem ciekaw dalszej historii. Nie ma na co czekać, jak zabrać sie za oglądanie kolejnej części. -----

0 0

Bardzo lubie cala serie Kara no kyoukaiFakt, ze trzeba sie skupić bo fabula trochę zakręcona, ale wszystko jest do ogarnięcia ;)

0 0

Średnie anime 6/10 trochę chaotyczne :D

Widok z góry, tytuł bardzo poprawny jeśli chodzi o ten film. Trzeba trochę czasu poświecić żeby zrozumieć go co do detala, jak na pierwszy film z serii Kara no Kyoukai bardzo mi się spodobał. Coś mi się nie chcę wierzyć że został wydany w 2007 roku, za bardzo udany graficznie, mogę nawet powiedzieć że mógłby zostać wyprodukowany równie dobrze w tym roku, czyli 2015. Tak więc ocena 9/10, ale muzyka to nadrabia 11/10.

E-NEKO.PL • Sklep Otaku E-NEKO.PL

Wystąpił błąd spróbuj ponownie później.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać komentarze.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać anime.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać anime do ulubionych.

Komentarz może być edytowany tylko jeden raz.

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz?