Forum Anime-Odcinki
Pomysł na PBF - "Nadświat" - Wersja do druku

+- Forum Anime-Odcinki (https://anime-odcinki.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko inne (https://anime-odcinki.pl/forum/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Dział: Gry forumowe (https://anime-odcinki.pl/forum/forumdisplay.php?fid=114)
+---- Dział: A-O PBF (https://anime-odcinki.pl/forum/forumdisplay.php?fid=161)
+---- Wątek: Pomysł na PBF - "Nadświat" (/showthread.php?tid=2997)

Strony: 1 2

Pomysł na PBF - "Nadświat" - Ers - 06-19-2016

Wpadłem na pomysł nowego PBF.

Oto jej zarys:
Wszystkie światy ukazane w różnych anime (nawet ich wersje ernatywne) łączy jedno - Nadświat - siedziba potężnych bytów zwanych Obserwatorami, ktorzy mają za zadanie dbac o porządek w światach podrzędnych, pilnować by ich historia wiodła ustalonymi torami.

Jednak pewnego razu zauważają nietypowa rzecz: w jednym ze światu zamęt i zniszczenie sieje złyoczyńca z zupełnie innego uniwersum. Sprawdzili inne światy i na niektórych z nich działo się to samo. Próbując dociec jak do tego doszło odkryli, że to jeden z nich za tym stoi. Próbowali go ująć i zmusić do odkręcenia swych czynów, lecz renegat zdołał zbiec. 

Jako że sami nie mogą interweniować w podległe im światy postanowili stworzyć grupę złożona z potomkow

największych wojowników będących ich podopiecznymi. Zadaniem tej grupy zostało odsylanie złych charakterów do ich światów oraz namierzenie kryjówki Renegata. Członkami grupy zostali…

Teraz kilka słów wyjaśnienia:
Postacie mogą pochodzić z każdego anime, najlepiej by posiadały super moce lub ich odpowiedniki. Najlepiej widziane są gracze dzielący się na Bohaterów - stała grupa i Złoczyńców - stali/zmienni. Osoby chętne zostać zmiennymi zloczyncami będą wcielać się w inne postaci za każdą walka w innym uniwersum. Złoczyńców planuje wybierać oryginalnych, jednak z powodu balansu gracze będą ogleglymi potomkami bohaterów - dzięki temu zabiegowi będą posiadać część ich mocy, co pozwoli wprowadzic lepszy balans i uniknąć problemów gdyby trafili do swoich światów - np. nie będzie dwóch Goku.

Jeżeli chodzi o prawa rządzące światem, to Obserwatorzy choć sami nie mogą interweniować bezpośrednio, czytaj walczyć, to moga na pewien czas nagiac prawa danych światów, tak aby umiejętności i moce bohaterów w nich działały. Np. jeżeli Jin Kisaragi znajdzie się w świecie K-On!, to jego Nox będzie w pełni sprawny.

Jeżeli macie jakieś pytanie to na odpowiem na nie.

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Rogal - 06-19-2016

Ten moment kiedy zapierdalasz małe słodkie dziewczynki...lodową kataną... so awesome XD

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Ers - 06-19-2016

(06-19-2016, 08:21 AM)Rogal napisał(a): Ten moment kiedy zapierdalasz małe słodkie dziewczynki...lodową kataną... so awesome XD
Podałem ten przyklad, żeby pokazac, że możecie znaleźć się dosłownie wszędzie.

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - PejPejowski - 06-19-2016

To ja wybieram Mio z K-On! Ten bohater przekona wszystkich by nie walczyli za pomocą swego śpiewu :V

(06-19-2016, 08:47 AM)PejPejowski napisał(a): To ja wybieram Mio z K-On! Ten bohater przekona wszystkich by nie walczyli za pomocą swego śpiewu :V
Tak akurat Broly jej poslucha jak zobaczy Goku xD

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - czekolada147 - 06-19-2016

Emm... a czy Saitama tez będzie wliczany do wyboru postaci ? Duży uśmiech

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Rogal - 06-19-2016

MÓWIŁEM XD

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Szyszka - 06-19-2016

Bicz plis, Maho Nishizumi. Ostatnio zgubiłem kluczyki do Mausa.

Zalecam przeczytanie całego tekstu.

Wskazane super moce i POTOMKOWIE bohaterów. Tak co najmniej 100 lat w przyszłość.

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - czekolada147 - 06-20-2016

Tzn że mamy szukać postaci z super mocami która jest potomkiem kogoś potężnego? Tak w skrócie ? Duży uśmiech

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Ers - 06-20-2016

To znaczy macie stworzyć sobie taką postać. Np. Jakiegoś potomka Vegety.

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Jekub - 06-20-2016

Brzmi dość ciekawie, chyba będę to obserwował.

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - czekolada147 - 06-20-2016

Aaaaaaaaaaaaaa rozumiem... będę synem Saitamy... w wieku 3 lat wyłysieje :3 Tak... Duży uśmiech Żartuję. Propozycję pewnie na pw ?

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Kazen Tasogare - 06-20-2016

Nie ma co obserwować tylko grać. Nie lubię tego: "Ja tu przyszedłem tylko popatrzeć". Tak niczego się nie nauczysz i żadnej frajdy nie będziesz miał.

RE: Pomysł na PBF - "Nadświat" - Jekub - 06-20-2016

(06-20-2016, 08:41 PM)Kazen Tasogare napisał(a): Nie ma co obserwować tylko grać. Nie lubię tego: "Ja tu przyszedłem tylko popatrzeć". Tak niczego się nie nauczysz i żadnej frajdy nie będziesz miał.

Obawiam się, że nie potrafiłbym dostosować się do typu gry na forach społecznościowych który jest dość chaotyczny (a niedługo dostęp do internetu będę miał naprawdę rzadko) no i mimo tych elementów biorę udział w dwóch innych opowiadaniach grupowych, a obserwacja też uczy.